1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Dini Cevaplar Pdf indir

Dini Cevaplar Pdf indir
0

Dini Cevaplar pdf indir, Din türünde kaleme alınan Dini Cevaplar kitap ile ilgili özet bilgiler. Dini Cevaplar kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Dini Cevaplar kitabı 448 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2022 ebatında olan Dini Cevaplar kitabın Türkçe İstanbul Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Dini Cevaplar pdf oku, Dini Cevaplar PDF yandex, Dini Cevaplar PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Dini Cevaplar PDF Oku

İslam’da mezhep veya meşrep şartı var mıdır? Hırsızlığa verilecek ceza “el kesme” midir? Allah halen suç işlememiş bir çocuğu ileride işleyecek diye öldürmüş müdür? Nisa suresi 34. Ayet kadınların dövülmesini emreder mi? Hz. İbrahim’e oğlunu kurban etmesi emredilmiş midir? Allah Kur’an’da göğüsleri yeni tomurcuklanmış ufak kızlar vadediyor mu? Evrim ve İslam çelişir mi? İnsanlar ensest ile mi türedi? Hz. Âdem ilk insan mıdır? İyilik de kötülük de Allah’tan ise hür iradeden bahsedebilir miyiz? Bilimsel ilerleme ile dinler zaman içinde yok mu olacaktır? Allah, Kalû belâda, insanları ruh yahut beden olarak huzuruna aldı mı? Peygamberler hep Ortadoğu’ya mı gönderilmiştir? Hz. Muhammed neden Mekke’den seçilmiştir? Kadın peygamber gelmiş midir? Gelmişse delili, gelmemişse nedeni nedir? İslam’da hangi durumlarda savaşılır? Cihat nedir? Hz. Ayşe’nin Hz. Muhammed ile çocuk yaştayken evlendiği doğru mudur? Kur’an’da kabir azabı var mı? Hz. Meryem, Hz. İsa’yı babası olmaksızın nasıl dünyaya getirmiştir? “ol” demesi ile olur (kun fe yekun) ve çamurdan yaratılma evrim teorisine aykırı mıdır? Kur’an’da sözü edilen İncil, mevcut dört İncil midir?
Dini konularda saymakla bitmeyecek kadar çok soru sorulmakta ve bu sorulara çoğu zaman Kur’an dışı kaynaklar üzerinden yanıtlar aranmaktadır. Kur’an dışı kaynaklar üzerinden verilen yanıtlar ise bir çok insanın kafasının daha da karışmasına neden olmaktadır. Bazı zaman bir ayetin mealine verilen yanlış anlam arada bir ayetin bağlamından kopartılması arada bir de geleneksel inanç ve kabullerin Kur’an’ın önüne geçirilmesi sebebiyle Kur’an ile alakalı doğru olmayan bir bilgilar buluşmaktedir. Bu çalışma, kendi alanında en yetkin akademisyenlerin ve entelektüellerin dini konularda en fazla araştırılan sorulara vermiş oldukları Kur’an temelli yanıtlardan buluşmaktedir. Bu yanıtlar ile hem doğru ve güvenilir bilgiye ulaşacak hem de dini konularda doğru bildiğiniz yanlışlar ile yüzleşerek İslam’ın insan aklı ve yaratılışına uygunluğuna tanıklık edeceksiniz.