Felsefe Kitapları

Din Üstüne Pdf indir

Din Üstüne pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Din Üstüne kitap ile ilgili özet bilgiler. Din Üstüne kitabı yazar David Hume tarafından kaleme alınmıştır. Din Üstüne kitabı sayfadan oluşmakta olup Türkçe ile basılmıştır. ebatında olan Din Üstüne kitabın İmge Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Din Üstüne pdf oku, Din Üstüne PDF yandex, Din Üstüne PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Din Üstüne PDF Oku

Üstün Varlığın bilgisine ulaşabilmek ve doğanın görünür işlerinden, öylesine yüksek bir bilgi olarak, onun ulu Yaratıcısını çıkarsama kabiliyetiyle donatılmış olmak, insan aklı için ne soylu bir bunun bunun yanındalıktır! Lakin bir de madalyonun tersini çevirin. Çoğu ulusları ve çoğu çağları araştırın. Uygulamada dünyaya egemen olan dinsel ilkeleri inceleyin. Bunların, hasta bireylerin rüyalarından başka bir şey olduklarına pek inanamazsınız; veya belki, bunları, kendini “akıllı” sıfatıyla onurlandıran bir varlığın ciddi, kesin dogmatik bildirimleri olmak yerine, daha çok, insan kılığına girmiş maymunların saçma sapan oyunları sayarsınız.
Lafa gelince, bireylerin dile getirdiklerini dinleyin: kendi dinsel inançları kadar kesin bir şey yoktur. Yaşamlarını inceleyin; bunlara en ufak bir inanç beslediklerini düşünemezsiniz bile.

Sayfa Sayısı: 266

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: İmge Kitabevi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu