1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Dil İçgüdüsü Pdf indir

Dil İçgüdüsü Pdf indir
0

Dil İçgüdüsü pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Dil İçgüdüsü kitap ile ilgili özet bilgiler. Dil İçgüdüsü kitabı yazar Steven Pinker tarafından kaleme alınmıştır. Dil İçgüdüsü kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Dil İçgüdüsü kitabın Bilge Kültür Sanat tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Dil İçgüdüsü pdf oku, Dil İçgüdüsü PDF yandex, Dil İçgüdüsü PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Dil İçgüdüsü PDF Oku

Bu klasikte, dünyanın dil ve zihin uzmanı Steven Pinker, dil ile ilgili daima merak ettiğiniz her şeyi berrak bir biçimde açıklıyor: dil nasıl işler, çocuklar dili nasıl öğrenir, dil nasıl değişir, beyin dili nasıl hesap eder ve dil nasıl gelişmiştir? Steven Pinker mizah ve kelime oyunu emsallarini tercih ederek dil içgüdüsünün insanın genlerinde kodlanmış olduğunu açıklarken, insanlığın engin dil birikimini ilgi uyandıran bir hikâyeye dönüştürüyor: beynimizde evrimsel süreçle donanan dil, insani bir içgüdüdür. Dil İçgüdüsü, American Psychological Association’dan William James Book Prize ödülü ile Linguistics Society of America’dan Public Interest Award ödülünü almıştır. Bu basım, Dil İçgüdüsü’nün ilk basımından bu yana, dilbiliminde meydana gelmiş güncellemeler ile Pinker’ın kendi analizleri kadar, Chomsky’nin ve diğer dilbilimcilerin analizlerini de içermektedir.

Harvard Üniversitesi Johnstone Family Profesörü STEVEN PINKER, Time dergisi tarafından “Günümüzde Dünyanın En Önemli Yüz Kişisinden Biri” ilan edilmiştir. Hem Pulitzer Ödülü finalistlerindendir hem de William James Book Prize’ı kazananlar içinde bulunan Zihin Nasıl Çalışır / How the Mind Works ve Boş Sayfa / The Blank Slate adlı eserleri ile Words and Rules ve The Stuff of Thought dâhil altı kitabın yazarıdır. Time, The New Republic ve New York Times dergilerinde sürekli olarak makaleleri yayınlanır.

“Onsuz bir yaşamı hayal bile edemeyeceğimiz dil, âdeta insanlık tarihiyle birlikte dokunmuştur. Dünyada rastlantı sonucu iki yahut daha fazla kişiyi bir arada bulsanız, kısa süre sonra kelime alışverişine başlayacaklarını görürsünüz. Konuşacak hiç kimse olmasa bile insanlar kendi kendine, köpekleriyle yahut çiçekleriyle konuşur.”  ⎼Steven Pinker

“Nükte, ilim ve sağlam muhakemeyle bezenmiş müthiş bir kitap.” ⎼Bostone Globe

 “Pinker etkileyici bir enerjiyle yazmış.” ⎼Atlantic Montly