1. Anasayfa
  2. Ders Kitapları

Dijital Oyunlar – Oynanış ve Anlam Pdf indir

Dijital Oyunlar – Oynanış ve Anlam Pdf indir
0

Dijital Oyunlar – Oynanış ve Anlam pdf indir, Eğitim türünde kaleme alınan Dijital Oyunlar – Oynanış ve Anlam kitap ile ilgili özet bilgiler. Dijital Oyunlar – Oynanış ve Anlam kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Dijital Oyunlar – Oynanış ve Anlam kitabı 504 sayfadan oluşmakta olup 1. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21,5 ebatında olan Dijital Oyunlar – Oynanış ve Anlam kitabın 1. Basım Nobel Akademik Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Dijital Oyunlar – Oynanış ve Anlam pdf oku, Dijital Oyunlar – Oynanış ve Anlam PDF yandex, Dijital Oyunlar – Oynanış ve Anlam PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Dijital Oyunlar – Oynanış ve Anlam PDF Oku

Fiziksel ile başlayan ve zaman içinde giderek dijitalleşen video oyunu endüstrisi, küresel ölçekte film ve müzik endüstrilerini bir çok anlamda geride bırakmayı başarmıştır. Covid-19 ile yaşanan karantina zamanında olumsuz etkilenen bir çok sektörün aksine dijital oyunlara ilgi her geçen gün artmış, hem Türkiye’de hem de küresel anlamda oyun satışları muazzam bir ivme elde etmiştir.
Bugün bir çok araştırmacı ve akademisyenin dâhil olduğu Oyun Çalışmaları alanında; sosyoloji, psikoloji, antropoloji, tarih, iletişim, yapay zekâ, kadın çalışmaları gibi bir çok değişik disiplin ve araştırma başlığı altında yayınlar yapılmaktadır.
“Dijital Oyunlar 1.0 Oynanış ve Anlam” isimli kitap, farklı disiplinlerin kesişim noktası olması yönünden önem arz etmektedir. Oyunlara eleştirel bir gözle bakmayı amacında olan kitap, yakın okuma tekniği ile farklı çıktılar elde edilen bölümlerden buluşmaktedir.
Oyunların yalnızca eğlence araçları olmadıklarını, doğru analizlerle oyunlardan farklı çıktılar elde edilebileceğini göstermeyi amacında olan kitap, oyunların farklı metodolojilerle farklı açılardan yaklaşılabilen bir iletişim ortamı olduğunu ortaya koymaktadır.