1. Anasayfa
  2. Edebiyat Kitapları

Diğer Ülke Vatandaşı Pdf indir

Diğer Ülke Vatandaşı Pdf indir
0

Diğer Ülke Vatandaşı pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Diğer Ülke Vatandaşı kitap ile ilgili özet bilgiler. Diğer Ülke Vatandaşı kitabı yazar Erkan Solmaz tarafından kaleme alınmıştır. Diğer Ülke Vatandaşı kitabı 168 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Diğer Ülke Vatandaşı kitabın 1. Basım Edebiyatist tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Diğer Ülke Vatandaşı pdf oku, Diğer Ülke Vatandaşı PDF yandex, Diğer Ülke Vatandaşı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Diğer Ülke Vatandaşı PDF Oku

Çizginin bir tarafından diğer tarafına geçtiğinde öteki olmak ve her an çizginin ötesine geçirilme olasılığı, hatta seni ikiye bölmesi o çizginin…

Sınıflandırdığımız, kenara ayırdığımız, anlamaya çalışmadığımız, yetmedi bir de başının üzerine “diğer” yazdığımız bireylerin hikayeleri… Ders alınmamış yanılgılarla geçmişten bugüne, sonsuz bir döngüde, sıra ile herkesi içine çeken bir çark.

Diğer Ülke Vatandaşı’nda Erkan Solmaz, sade ve akıcı diliyle, içten üslubuyla çıkıyor karşımıza. Okurken, Bursa’daki tarihi Merinos Fabrikasının sesleri çınlıyor kulaklarımızda veya bir kedinin miyavlarıyla uykularımız kaçıyor. Israrlı soruların, hele de ilk sorunun şirinliğiyle gülümsetiyor. Öyküleri okudukça, arada bir renkli güzel gözlere dalıp gidiyoruz, arada bir de Artvin’deki Berta Köprüsü’nün gözlerine… Galata ile Diyarbakır arası, umut yollarında mekik dokuyan kederli bir annenin hikayesine, acı bir çayla eşlik ediyor yazarımız ve bir yerlerde unuttuğumuz şemsiyemizin enteresan maceralarını dinletiyor bize.

Hepsi öylesine gerçek ki, az önce yakın bir dostumuzdan neşeli bir sohbette dinlemişiz gibi.

Ahhh bir de karpuz kokusu geliyor ki…

Bahar Yaka