Felsefe Kitapları

Devlet ve Devrim Pdf indir

Devlet ve Devrim pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Devlet ve Devrim kitap ile ilgili özet bilgiler. Devlet ve Devrim kitabı yazar Vladimir İlyiç Lenin tarafından kaleme alınmıştır. Devlet ve Devrim kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2016 ile basılmıştır. ebatında olan Devlet ve Devrim kitabın Yordam Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Devlet ve Devrim pdf oku, Devlet ve Devrim PDF yandex, Devlet ve Devrim PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Devlet ve Devrim PDF Oku

Sınıf mücadelelerini önemsemek ve bu mücadeleleri temel almak, Marksist olmaya yeter mi? İşçi sınıfı, siyasal iktidarı ele geçirme hedefiyle yetinebilir mi? “Burjuva devlet mekanizmasının parçalanması” ne anlama gelir ve neden gereklidir? “Zora dayalı bir devrim” olmadan olmaz mı? Demokrasi, aşılamaz bir hedef midir? “Proletarya diktatörlüğü”, tam anlamıyla nedir? Ve başka birden fazla soru ve yanıtları…

Lenin, Rusya’daki çarlık rejimine son veren 1917 Şubat Devrimi ile 1917 Ekim Devrimi içindeki Ağustos-Eylül aylarında kaleme aldığı bu eserinde, Marx’ın ve Engels’in çalışmalarından hareketle, kapitalizm ile sınıfsız toplum (komünizmin üst evresi) içindeki geçiş sürecini ve komünizmin “sosyalizm” diye anılan “alt evresi”nin ayırt edici ayrıntı kısmını konu alıyor. Marksizmin devlet ve devrim konularındaki temel tezlerini çarpıtma ve örtbas etme girişimlerini amansızca eleştirerek!

Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yordam Kitap

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu