Felsefe Kitapları

Devlet – Hasan Ali Yücel Klasikleri Pdf indir

Devlet – Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Devlet – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Devlet – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı yazar Platon tarafından kaleme alınmıştır. Devlet – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2006 ile basılmıştır. ebatında olan Devlet – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabın İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Devlet – Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf oku, Devlet – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF yandex, Devlet – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Devlet – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Oku

Platon (Eflatun, İÖ hemen hemen 428/7-İÖ hemen hemen 348/7): Bugünkü üniversitenin atası sayılan Akademia’nın kurucusu (İÖ 387) ve hocası Sokrates’i konuşturduğu “diyaloglar”la felsefeyi yazıya en iyi aktarmış olan ustalardan biridir.

Sokrates’in Savunması (Apologia) ile birlikte diyaloglarının en tanınmışı olan Devlet (Politeia)’te ise Platon, “iyilik”, “eşitlik”, “kuvvetlilük” ve “haklılık” gibi “insanlık durumları”nı irdeleyerek düşlediği en iyi devletti anlatmış, ve bu temel yapıt, ister yanında ister karşısında olsunlar, 2000 yılı aşkın süredir ortaya konan bütün devlet kuramı veya toplum düzenlerinin başvuru kaynakları içinde yer almıştır.

Sabahattin Eyüboğlu (1908-1973); Hasan Ali Yücel’in kurduğu Tercüme Bürosu’nun başkan yardımcısı ve Cumhuriyet döneminin en mühim kültür bireylerindan biriydi. Tek başına veya “imece” birlikteliğiyle yaptığı çeviriler, HayyamX’dan Montaigne’e, Platon’dan Shakespeare’e hep, dünya kültürünün doruk adlarındandı.

M. Ali Cimcoz: Çevirmen, seslendirme sanatçısı ve Türkiye’nin ilk özel galerisi Maya’nın kurucu yönetici olan Adalet Cimcoz’un iş ve hayat ortağıdır. Sabahattin Eyüboğlu ile yaptıkları Devlet çevirisi ise, 1959’da Türk Dil Kurumu’nun ilk çeviri ödülüne değer bulunmuştur.

Ciltli:

Sayfa Sayısı: 372

Baskı Yılı: 2016

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 392

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 245

Baskı Yılı: 2006

Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu