1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Devlet Adamı Pdf indir

Devlet Adamı Pdf indir
0

Devlet Adamı pdf indir, Felsefeciler türünde kaleme alınan Devlet Adamı kitap ile ilgili özet bilgiler. Devlet Adamı kitabı yazar Platon tarafından kaleme alınmıştır. Devlet Adamı kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2011 ile basılmıştır. ebatında olan Devlet Adamı kitabın Say Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Devlet Adamı pdf oku, Devlet Adamı PDF yandex, Devlet Adamı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Devlet Adamı PDF Oku

Platon, hiç kuşku yok ki düşünce tarihinin en mühim ve etkili filozoflarından biridir. Felsefenin kurumsallaşmasına ve felsefede yazılı geleneğin oluşmasına katkıda bulunmuş, iki dünyalı metafiziğiyle bütün bir Ortaçağ düşüncesini belirleyecek olan idealist felsefe geleneğinin başlatıcısı olmuştur. Hıristiyan Ortaçağ felsefesine ve İslam düşüncesine etkisi yönünden da bunun bunun yanında önem taşıyan Platon, düşünce tarihi boyunca tartışılan tüm problemleri yüzlerce yıl öncesinden ele almış ve ilk büyük felsefi sistemi inşa etmiştir.

Devlet Adamı, Platon’un siyaset ve hukuk felsefesini ortaya koyduğu üç temel diyalogdan biri olma özelliğini taşır. Devlet ve Yasalar diyalogları ile birlikte bir üçlü meydana getirir. Bu üçlünün tam ortasında bulunan Devlet adamı siyaset felsefesi yönünden, “gökyüzünden yeryüzüne indirilmiş bir felsefe ” anlayışını temsil eder. Başka bir deyişle, Devlet’te uygun bir devlet dizaynıyla müthişiyetçiliği ve ütopyacılığını olabilecek en açık biçimde ifade eden Platon, burada biraz da Sicilya ziyaretlerinden gereken dersi çıkarmış alarak, politika ve hukuk felsefesinde çok daha gerçekçi bir tavır sergiler. Dolayısıyla da insani düzeyde iyi bir yönetimin ilkelerini ve temellerini ortaya koyar.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 120

Baskı Yılı: 2014

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 74

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: Say Yayınları