1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Derin Basitlik Pdf indir

Derin Basitlik Pdf indir
0

Derin Basitlik pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Derin Basitlik kitap ile ilgili özet bilgiler. Derin Basitlik kitabı yazar John Gribbin tarafından kaleme alınmıştır. Derin Basitlik kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2013 ile basılmıştır. ebatında olan Derin Basitlik kitabın Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Derin Basitlik pdf oku, Derin Basitlik PDF yandex, Derin Basitlik PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Derin Basitlik PDF Oku

Etrafımızdaki dünya bize bi hayli karmaşık ve sürprizlerle dolu görünür; depremler olur, borsada inişler çıkışlar yaşanır, hava durumu çoğu zaman doğru çıkmaz. Bütün bunların bir kuralı var mıdır? Aslını söylemek gerekirse Gribbin bize rastgele gözüken evrenin basit bir neden-sonuç ilişkisinden oluştuğunu açıklamakta. Misal verilecek olursa neden fren yapan bir sürücü bütün trafiği kitler, neden atmosferdeki çok ufak bir değişimden büyük fırtınalar çıkar ve hatta nasıl olur da bizler cansız maddeden ortaya çıkıp evrimleştik. İşte bütün bu soruların cevabını Derin Basitlik’te bulabilirsiniz. Gribbin, kaos ve karmaşıklık kuramlarını sentezleyerek var oluşumuzun gizemlerini açıklamakla kalmıyor, dünya dışı yaşamın izlerini de sürüyor.

“Derin Basitlik’teki en büyük süpriz, kaosun karmaşıklığa, karmaşıklığınsa yaşama yol açtığını ortaya koyması.”
-Scientific American-

“Gribbin karmaşıklık biliminin merkezine hayat götürüyor.”
-Nature-

“Derin Basitlik’i karmaşıklık üzerine yazılmış diğer kitaplardan ayıran şey, Gribbin’in temel kavramları ele alış şekili…”
-Daily Telegraph-

“Gribbin büyük bir başarı ve açıklıkla bizi en temel gerçeklere götürüyor.”
-Sunday Times-

Sayfa Sayısı: 315

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık