Pdf Kitap Arşivi

Değişen Beyin: Bilim Zihin Hakkında Ne Diyor ve Siz Bununla İlgili Ne Yapabilirsiniz? Pdf indir

Değişen Beyin: Bilim Zihin Hakkında Ne Diyor ve Siz Bununla İlgili Ne Yapabilirsiniz? pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Değişen Beyin: Bilim Zihin Hakkında Ne Diyor ve Siz Bununla İlgili Ne Yapabilirsiniz? kitap ile ilgili özet bilgiler. Değişen Beyin: Bilim Zihin Hakkında Ne Diyor ve Siz Bununla İlgili Ne Yapabilirsiniz? kitabı yazar Mariam Kavakcı tarafından kaleme alınmıştır. Değişen Beyin: Bilim Zihin Hakkında Ne Diyor ve Siz Bununla İlgili Ne Yapabilirsiniz? kitabı 248 sayfadan oluşmakta olup 1. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 19,5 ebatında olan Değişen Beyin: Bilim Zihin Hakkında Ne Diyor ve Siz Bununla İlgili Ne Yapabilirsiniz? kitabın 1. Basım Nobel Bilimsel Eserler tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Değişen Beyin: Bilim Zihin Hakkında Ne Diyor ve Siz Bununla İlgili Ne Yapabilirsiniz? pdf oku, Değişen Beyin: Bilim Zihin Hakkında Ne Diyor ve Siz Bununla İlgili Ne Yapabilirsiniz? PDF yandex, Değişen Beyin: Bilim Zihin Hakkında Ne Diyor ve Siz Bununla İlgili Ne Yapabilirsiniz? PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Değişen Beyin: Bilim Zihin Hakkında Ne Diyor ve Siz Bununla İlgili Ne Yapabilirsiniz? PDF Oku

Zihinsel gerileme, birçok anlama gelebildiği gibi farklı şekillerde de tezahür edebilir. Mesela birçoğumuz, demans gibi hastalıklara en azından bir nebze aşinayızdır. Bu hastalıkların etki ve sonuçları, hâlihazırda kolektif bilincimizde yoğun bir şekilde kodlanmıştır. Bunları filmlerde görürüz.

Belki de bu tür hastalıkları arkadaşlarımızdan yahut akrabalarımızdan da duymuşuzdur. Hatta bazılarımız, bu tür hastalıkların etkilerinden muzdarip bir sevdiğimizle doğrudan doğruya ilgilenme hususunda deneyime sahip olabiliriz. Lakin demanstan muzdarip biriyle doğrudan tecrübemiz olsa da olmasa da bu tür hastalıkların yalnızca bu bireylerde değil ailelerinde ve içinde yaşadıkları toplumlarda da yıkıcı etkileri olabileceğini biliriz.

Bunun yanında, zihinsel gerileme, az şiddetli bir değişiklik manasına da gelebilir. Belirli sözcükleri, isimleri, yerleri, tarihleri unutmak yahut anahtarlarınızı nereye koyduğunuzu, markete ne almak için gittiğinizi hatırlayamamak zararsız bir şeymiş gibi görünebilir. Zihinsel gerileme; depresyon yahut asosyalleşme, odaklanma yahut dikkat eksikliği gibi de tezahür edebilir. Gelecekte demans olmaktan endişe etsek de etmesek de yaşamımızın belirli bir noktasından sonra beynimizin ve zihinsel işlevlerin eskisi gibi olamayacağı kaçınılmaz bir gerçektir. Mesele, bu değişikliğin, ne zaman ve ne şiddette olabileceği konusudur. Lakin bu durumla mücadele etmek ve kaçınılmaz olanı geciktirebilmek için uygulayabileceğimiz yöntemler de mevcuttur. Gerçekleşmek zorunda olmayan gelecekler mevcuttur.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu