1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Dakikalar İçinde Mitoloji – Dünyanın En Bilinen 200 Çarpıcı Fabl Destan ve Efsanesi Pdf indir

Dakikalar İçinde Mitoloji – Dünyanın En Bilinen 200 Çarpıcı Fabl Destan ve Efsanesi Pdf indir
0

Dakikalar İçinde Mitoloji – Dünyanın En Bilinen 200 Çarpıcı Fabl Destan ve Efsanesi pdf indir, türünde kaleme alınan Dakikalar İçinde Mitoloji – Dünyanın En Bilinen 200 Çarpıcı Fabl Destan ve Efsanesi kitap ile ilgili özet bilgiler. Dakikalar İçinde Mitoloji – Dünyanın En Bilinen 200 Çarpıcı Fabl Destan ve Efsanesi kitabı yazar Neil Philip tarafından kaleme alınmıştır. Dakikalar İçinde Mitoloji – Dünyanın En Bilinen 200 Çarpıcı Fabl Destan ve Efsanesi kitabı 416 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 12,7 x 12,7 ebatında olan Dakikalar İçinde Mitoloji – Dünyanın En Bilinen 200 Çarpıcı Fabl Destan ve Efsanesi kitabın 1. Basım Kronik Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Dakikalar İçinde Mitoloji – Dünyanın En Bilinen 200 Çarpıcı Fabl Destan ve Efsanesi pdf oku, Dakikalar İçinde Mitoloji – Dünyanın En Bilinen 200 Çarpıcı Fabl Destan ve Efsanesi PDF yandex, Dakikalar İçinde Mitoloji – Dünyanın En Bilinen 200 Çarpıcı Fabl Destan ve Efsanesi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Dakikalar İçinde Mitoloji – Dünyanın En Bilinen 200 Çarpıcı Fabl Destan ve Efsanesi PDF Oku

İNSANIN TOPLUM VE EVRENLE İLİŞKİSİNİ ANLAMLANDIRMA SERÜVENİ
Antik Yunan’dan Keltlere, Amerika’dan Afrika’ya uzanan simgesel, insanüstü, kutsal bir yolculuk… Görseller eşliğinde dünyanın en fazla bilinen 200 mitolojik hikâyesi üzerinden karşı karşıya geldirmalı bir okuma…
Zamanın başlangıcından bu yana dünyanın her yerinde anlatılan, entelektüel ve spiritüel uzun bir arayışın hikâyesidir mitler. Bize dünyanın, insanlığın ve hayvanların yaratılışını, tanrıları ve kahramanları, doğa güçlerini ve doğaüstü yaratıkları anlatırlar.
Dakikalar İçinde serisinden Mitoloji, okuru Prometheus’un insanı yaratmak için Zeus’a meydan okumasından Truva’nın yok edilmesine; Mısır’daki güneş tanrısı Ra’nın saltanatından tek gözlü, kuzgun kanatlı Odin’e; tüm canlı varlıkların anası sayılan Anadolu’nun doğurganlık tanrıçası Kibele’den Altın Post ve Kutsal Kâse için yapılan kahramanca arayışlara uzanan zamansız bir serüvene davet ediyor. Her efsanenin ikonik bir görüntüyle resmedildiği mitlere kökenleri, ortak temaları ve anlamları ile ilgili yorumlar eşlik ediyor.
Sonsuz yaratılış ve yıkım, olmak ve dönüşmek, kader ve kurnazlık, kahramanlık ve eziyet, şehvet ve savaş temalarının günümüze taşındığı efsaneler üzerinden hayal gücünün sınırlarını zorlayacak bir başvuru eseri…