1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Dakikalar İçinde Dünya Tarihi – Anında Açıklanan 200 Önemli Tarihi Olay Pdf indir

Dakikalar İçinde Dünya Tarihi – Anında Açıklanan 200 Önemli Tarihi Olay Pdf indir
0

Dakikalar İçinde Dünya Tarihi – Anında Açıklanan 200 Önemli Tarihi Olay pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Dakikalar İçinde Dünya Tarihi – Anında Açıklanan 200 Önemli Tarihi Olay kitap ile ilgili özet bilgiler. Dakikalar İçinde Dünya Tarihi – Anında Açıklanan 200 Önemli Tarihi Olay kitabı yazar Dorothy Ail tarafından kaleme alınmıştır. Dakikalar İçinde Dünya Tarihi – Anında Açıklanan 200 Önemli Tarihi Olay kitabı 416 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 12,7 x 12,7 ebatında olan Dakikalar İçinde Dünya Tarihi – Anında Açıklanan 200 Önemli Tarihi Olay kitabın 1. Basım Kronik Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Dakikalar İçinde Dünya Tarihi – Anında Açıklanan 200 Önemli Tarihi Olay pdf oku, Dakikalar İçinde Dünya Tarihi – Anında Açıklanan 200 Önemli Tarihi Olay PDF yandex, Dakikalar İçinde Dünya Tarihi – Anında Açıklanan 200 Önemli Tarihi Olay PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Dakikalar İçinde Dünya Tarihi – Anında Açıklanan 200 Önemli Tarihi Olay PDF Oku

İlk uygarlıklardan Ortaçağ’a, Devrimler Çağı’ndan yirminci yüzyıla uzanan bir yolculuk… Görseller eşliğinde 200 mühim tarihî olay, dönem ve şahsiyet üzerinden bir dünya tarihi okuması…
Homo sapiens’ten günümüze insanın tarihî yolculuğu nasıl gelişti? İlk medeniyetlerden bugüne toplumlar ne yöne evrildi? Pek çok tarihî dönüm noktası dünya tarihini nasıl şekillendirdi? Roma İmparatorluğu’na ne oldu? Magna Carta neden bu kadar mühimydi? Birinci Dünya Savaşı’na ne yol açtı? SSCB neden çöktü? Rus İvan gerçekten de o kadar korkunç muydu?
Uzun Lafın Kısası serisinden Dünya Tarihi Aristoteles’in bilgeliğinden Atatürk’e, Mısır’dan Hiroşima’ya, bronzdan kitle iletişim araçlarına kadar birden fazla mühim detayla bi hayli hızlı ve doyurucu bir okuma vadediyor.
Bir görsel veya açıklayıcı şemanın eşlik ettiği her bir konu ayrı bir kitap olacak kadar geniş bir şekilde irdelenmeyi hak etse de giriş niteliğindeki bu çalışma, tarihteki mühim dönüm noktaları ile ilgili geniş bilgi edinmek isteyen herkesin bu tarihî serüvene çıkmasını sağlayacak.