1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Cymbeline – Hasan Ali Yücel Klasikleri Pdf indir

Cymbeline – Hasan Ali Yücel Klasikleri Pdf indir
0

Cymbeline – Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf indir, Tiyatro türünde kaleme alınan Cymbeline – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Cymbeline – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı yazar William Shakespeare tarafından kaleme alınmıştır. Cymbeline – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2013 ile basılmıştır. ebatında olan Cymbeline – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabın İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Cymbeline – Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf oku, Cymbeline – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF yandex, Cymbeline – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Cymbeline – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Oku

William Shakespeare (1564-1616): Oyunları ve şiirlerinde insanlık durumlarını dile getiriş gücüyle hemen hemen 400 senedir bütün dünya okur ve seyircilerini etkilemeyi sürdüren tanınmış yazar, Cymbeline’de antik Britanya’nın masalsı atmosferinde, bir iddia etrafında şekillenen hadiseleri ustaca resmeder.

Shakespeare romans olarak nitelenen son dört oyunundan birisi olan Cymbeline’i Boccacio’nun Decameron’undan, Holinshed’in romantik tarihsel yazılarından ve kendi epik şiirlerinden esinlenerek yaratmıştır. Cymbeline bireylerden ziyade beklenmedik hadiselerin ön plana çıkması ve teatral unsurların zenginliği sebebiyle Shakespeare’in deneysel oyunlarından biri olarak kabul edilir. İlk sahnelendiğinde oldukça büyük beğeni alan Cymbeline kurgusu, iç estetiği ve büyüleyici atmosferiyle günümüz okur ve seyircisinin de beğenisini toplamaya devam ediyordir.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 180

Baskı Yılı: 2013

Ciltli:

Sayfa Sayısı: 180

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları