1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Çocuk Yetiştirme Ahlakı – Muhteşem Ahlak Pdf indir

Çocuk Yetiştirme Ahlakı – Muhteşem Ahlak Pdf indir
0

Çocuk Yetiştirme Ahlakı – Muhteşem Ahlak pdf indir, İslamiyet türünde kaleme alınan Çocuk Yetiştirme Ahlakı – Muhteşem Ahlak kitap ile ilgili özet bilgiler. Çocuk Yetiştirme Ahlakı – Muhteşem Ahlak kitabı yazar Muhammed Emin Yıldırım tarafından kaleme alınmıştır. Çocuk Yetiştirme Ahlakı – Muhteşem Ahlak kitabı 208 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 11,5 x 19,5 ebatında olan Çocuk Yetiştirme Ahlakı – Muhteşem Ahlak kitabın 1. Basım Siyer Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Çocuk Yetiştirme Ahlakı – Muhteşem Ahlak pdf oku, Çocuk Yetiştirme Ahlakı – Muhteşem Ahlak PDF yandex, Çocuk Yetiştirme Ahlakı – Muhteşem Ahlak PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Çocuk Yetiştirme Ahlakı – Muhteşem Ahlak PDF Oku

Çocuk, varlığıyla büyük bir nimettir ve bir nimet ne kadar kıymetliyse o derece ağır bir külfete sahiptir. Bundan dolayı başta peygamberler ve sahâbe nesli olmak üzere tüm insanlık, çocuk meselesinde çok ağır imtihanlara tabi tutulmuşlardır.

Çocuk, yokluğuyla da ağır bir imtihan olarak onların karşısına çıkmıştır. Bugün bizler de hem varlığıyla hem yokluğuyla bu mühim nimetle her an imtihan edilmekteyiz.

Hâl böyle olunca her anne ve babanın en öncelikli meselesi; çocuklarını iyi yetiştirmek, onları iman, ihsan, irfan ve hikmet noktasında bir düzeyye ulaşabilmelerini sağlamaktır. Lakin her anne ve babanın itiraf edeceği üzere bu iş çok da kolay değildir. Her ne kadar zor olsa da bizlere emanet edilen çocuklarımızın iyi bir biçimde yetiştirilebilmesi bizim en aslî vazifemizdir.

Bu aslî vazifemizi yerine getirebilmemiz için bize iyi örnekler, ideal numuneler, bu zorlu işin üstesinden nasıl gelebileceğimizi bizlere gösterecek doğru bilgiler gerekir. Rabbimden niyazım odur ki bu kitabın; az da olsa bu sahada insanımıza bir katkı sağlaması, eksiklerin tamamlanmasına, farkında olmadanrın giderilmesine, aşırılıkların önlenmesine yardımcı olmasıdır.