1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Çizgili Pijamalı Çocuk Pdf indir

Çizgili Pijamalı Çocuk Pdf indir
0

Çizgili Pijamalı Çocuk pdf indir, Gençlik 10+ Yaş türünde kaleme alınan Çizgili Pijamalı Çocuk kitap ile ilgili özet bilgiler. Çizgili Pijamalı Çocuk kitabı yazar John Boyne tarafından kaleme alınmıştır. Çizgili Pijamalı Çocuk kitabı 208 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2007 ebatında olan Çizgili Pijamalı Çocuk kitabın Tudem Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Çizgili Pijamalı Çocuk pdf oku, Çizgili Pijamalı Çocuk PDF yandex, Çizgili Pijamalı Çocuk PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Çizgili Pijamalı Çocuk PDF Oku

Çizgili Pijamalı Çocuk

İrlandalı yazar Johne Boyne’un 2006 senesinde paylaşımı yaptığı Çizgili Pijamalı Çocuk, etkileyici hikayesiyle gözleri üstüne topluyor. Bir çocuk kitabı olarak yazılan roman, işlediği konu saygınlığıyla yetişkinleri de etkisi altına almayı başarıyor. Nazi Almanyası’nın iç yüzünü dokuz yaşındaki bir çocuğun gözünden satırlara döken Boyne, savaşın tüm etkilerini gerçekçi bir ifade ile konu alıyor.

Savaşın ortasında kalan bir Alman ve bir Yahudi çocuğun masum arkadaşlıklarının anlatıldığı roman, sizin de kalbinize dokunacak. Sadece çocukların değil her yaştan insanın mutlaka okuması gereken Çizgili Pijamalı Çocuk, kitaplığınızda mutlaka bulunması gereken eserler içinde…

Berlin’den Savaşın Kalbine Uzanan Bir Hikaye

Bruno, halen dokuz yaşındadır. Annesi, babası ve Gretel adındaki ablası ile birlikte Berlin’de büyük bir evde yaşar. İkinci Dünya Savaşı’nın sürdüği o senelerda Almanya’da Führer hüküm sürmektedir. Bruno’nun babası ise bir Nazi subayıdır. Bruno, bir gün akşam yemeğinde Führer’i evlerinde ağırlayacaklarını öğrenir. Bu, o ve ev ahalisi için bi hayli heyecan vericidir; çünkü söylenilenlere göre Führer mühim bir kişidir. O akşam yemeğinde ise Bruno’nun babası terfi alır. Bu durum, bi hayli sevindirici bir haber olsa da Bruno için değildir. Çünkü ailenin Auschwitz’e taşınması gerekmektedir. Bu da Bruno’nun çok sevdiği evinden ve dostlarından ayrılması manasına gelmektedir.

Yeni ev, Bruno için bi hayli sıkıcıdır. Evlerinin etrafında askerler dışında hiçbir ev yoktur. Bruno ise askerlerden nefret etmektedir. 12 yaşındaki ablasıyla birlikte Bruno, Berlin’e büyük bir özlem duyar. Bir gün Bruno, camdan bakarken tel örgülerin ardındaki çizgili pijamalı adamları ve çocukları fark eder. Babasına onların kim olduğunu sorduğunda Yahudi oldukları yanıtını alır. İçindeki meraka yenik düşen Bruno, bir öğle saatinde tel örgü boyunca bir gezintiye çıkar. Bu gezinti, ardındanları çok seveceği arkadaşı Schmuel ile tanışmasına vesile olacaktır.

Bunları Biliyor muydunuz?

Johne Boyne, Çizgili Pijamalı Çocuk’un ilk taslağını hazırlarken bi hayli az uyudu. Ve taslağı iki buçuk günde tamamlamayı başardı. Kitap 2006’da yayına girdiğinda 5 milyondan fazla satış rakamına ulaştı. Eser, 2008 senesinde ise beyaz perdeye aktarıldı.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Çocuk kitaplarının en bi hayli beğeni alan emsallari, Çocuk ve Gençlik kategorisinde keşfedilmeyi bekliyor. Kitaplığınızda mutlaka yer açmanız gereken kült eserlere avantajlı fiyatlarla sahip olmak için siz de hemen alışverişe başlayın!