1. Anasayfa
  2. Roman Kitapları

Çizgilerle Rosa Luxemburg Pdf indir

Çizgilerle Rosa Luxemburg Pdf indir
0

Çizgilerle Rosa Luxemburg pdf indir, türünde kaleme alınan Çizgilerle Rosa Luxemburg kitap ile ilgili özet bilgiler. Çizgilerle Rosa Luxemburg kitabı yazar Soner Tuna tarafından kaleme alınmıştır. Çizgilerle Rosa Luxemburg kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2015 ile basılmıştır. ebatında olan Çizgilerle Rosa Luxemburg kitabın Yordam Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Çizgilerle Rosa Luxemburg pdf oku, Çizgilerle Rosa Luxemburg PDF yandex, Çizgilerle Rosa Luxemburg PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Çizgilerle Rosa Luxemburg PDF Oku

Marksist düşünce ve eylemin anıt isimlerinden Rosa Luxemburg, şimdi çizgilerin diliyle yeniden hayat buluyor.

Soner Tuna, öte yandan Rosa’nın yaşamını kendine özgü çizim üslubuyla resimlerken, öte yandan da onun yaşamından kesitleri ve düşüncelerinin seneler içindeki gelişimini, akıcı bir dille özetliyor.

Gençliği, aşkları, mücadeleleri, dönemin devrimci önderleriyle girdiği polemikler, hapishane günleri, I. Dünya Savaşı’nda yaşananlar ve barış siyaseti, Bolşevik Devrimi, Spartaküs Grubu’nun çıkışı ve Karl Liebknecht’le birlikte katledilmesi gibi Rosa Luxemburg’un yaşamının bütün kritik dönemeçleri anlatılıyor.

Çizgilerle Rosa’da, yine Yordam Kitap tarafından yayına giren ve Luxemburg ile ilgili yazılmış en kapsamlı biyografilerden biri olarak öne çıkan Annelise Laschitza’nın Rosa Luxemburg: Her Şeye Rağmen Tutkuyla Yaşamak adlı kitabı esas alındı.

Çizgilerle Rosa, günümüz devrimci karşılaşmasında izleri ve etkileri devam eden bir yaşamın ana çizgilerini özellikle genç okurlarla buluşturuyor.

Sayfa Sayısı: 128

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yordam Kitap