Roman Kitapları

Çizgilerle AKP Pdf indir

Çizgilerle AKP pdf indir, türünde kaleme alınan Çizgilerle AKP kitap ile ilgili özet bilgiler. Çizgilerle AKP kitabı yazar Damla Öz tarafından kaleme alınmıştır. Çizgilerle AKP kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2011 ile basılmıştır. ebatında olan Çizgilerle AKP kitabın Nota Bene Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Çizgilerle AKP pdf oku, Çizgilerle AKP PDF yandex, Çizgilerle AKP PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Çizgilerle AKP PDF Oku

AKP’nin hemen hemen 10 yıllık macerası, çizgilerle anlatıldı. Notabene Yayınları’ndan çıkan “Çizgilerle AKP” kitabı, 9 senedir iktidarda olan AKP’nin tam anlamıyla “resmini çiziyor.”

Her ne kadar gömlek değiştirmiş olsa da gerek kadroları gerekse de temel eğitimi “milli görüş” düşüncesine dayanan AKP’nin geçirdiği evrimin bunun yanında Türkiye’nin yakın tarihi de Kanmaz’ın çizgilerine konu oluyor. Kitap, Milli Selamet Partisi ile 1960’ların sonunda başlayan ve Fazilet Partisi’nin kapatılmasının ardından ana gövdesi 2001’de kurulan AKP ile yoluna devam eden İslamcı hareketin öyküsünü de anlatıyor.
AKP’nin, kuruluşundan başlayarak geçirdiği tüm evreleri akıcı bir dil ve etkileyici hatırlatmalarla anlatan “Çizgilerle AKP”, resmin ve karikatürün sanatsal gücünü de olabildiğince kullanıyor. Ressam Davut Kanmaz’ın kaleminden çıkan çizimlerin taşıdığı ifade zenginliği, metinlerin eşliğinde AKP’nin adeta röntgenini çekiyor. “Çizgilerle AKP” kitabının kapağında okuyucuyu, karikatürle arası pek de iyi olmayan Recep Tayyip Erdoğan karşılıyor. AKP’nin ileri gelenleri ile siyaset ve iş dünyasının mühim isimlerinin de bulunduğu kitapta ülkeler arası siyasetten 1 Mayıslara, “gemicik” polemiğinden Ergenekon tartışmalarına kadar birden fazla başlık yer alıyor. Kitabın sonunda bunun bunun yanında, temel aktörü olduğu bir dönemi anlatan kitabın içinde de çok sayıda karikatürü bulunan Erdoğan’ın siyasi literatüre geçen kelimelerinin bir dökümü de okuyucuya sunuluyor.
Yoğun ilgi uyandırması beklenen kitabın ilk baskısı 10 adet yapıldı.

Sayfa Sayısı: 120

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: Nota Bene Yayınları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu