1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Çatıdaki Gezegen Pdf indir

Çatıdaki Gezegen Pdf indir
0

Çatıdaki Gezegen pdf indir, Okul Çağı 6-10 Yaş türünde kaleme alınan Çatıdaki Gezegen kitap ile ilgili özet bilgiler. Çatıdaki Gezegen kitabı yazar Behiç Ak Behiç Ak tarafından kaleme alınmıştır. Çatıdaki Gezegen kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2016 ile basılmıştır. ebatında olan Çatıdaki Gezegen kitabın Günışığı Kitaplığı tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Çatıdaki Gezegen pdf oku, Çatıdaki Gezegen PDF yandex, Çatıdaki Gezegen PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Çatıdaki Gezegen PDF Oku

Kentin daralttığı yaşamlarda,
hayaller çatılara yuvalanır!

Çok bi hayli beğeni alan mizah ustası, yazar Behiç Ak, çocuk romanları koleksiyonuna yenisini ekledi. Yaşasın Ç Harfi Kardeşliği, Postayla Gelen Deniz Kabuğu, Eve Giden Küçük Tren ve Bebek Annem’in ardından bakışlarını bu kez roman kahramanları, şairler ve hikâyelerle dolu gökyüzüne çeviren sanatçı, masmavi bir düş evreni yaratıyor. Çocukların edebiyatla buluşmasının, akla hayale gelmeyecek tecrübelerin kapısını araladığını anlatan kitap, apartmanlara sıkışan çocukları çatı aralarına çıkarıyor, merak duygusunu yüceltiyor. Özgürlük, keşif ruhu, iletişim, tüketim gibi birden fazla temayı barındıran roman, yetişkinlerin koyduğu sınırları zorlamayı başaran çocukların hayallerine ortak oluyor.
Evden okula servisle gidip giden Serdar, sokakta top koşturmayı bilmeyen, sıradan bir kentli çocuktur. Başka bir dünyanın olabilecek olduğunu hayal bile etmemiştir. Ta ki, apartman arkadaşı Ceren’in peşi sıra çatı katına, bambaşka bir “gezegene” çıkana kadar. Şairler, hikâyeler, canı sıkılan çocuklar, hatta Don Kişot bile çatıya kaçmıştır! Üstelik, eski bir seyir defteri, çiçeği burnunda maceralar ve düşünceler gizlemektedir…

Sayfa Sayısı: 180

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Günışığı Kitaplığı