1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Çanakkalede Deniz Harbi Pdf indir

Çanakkalede Deniz Harbi Pdf indir
0

Çanakkalede Deniz Harbi pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Çanakkalede Deniz Harbi kitap ile ilgili özet bilgiler. Çanakkalede Deniz Harbi kitabı yazar Hermann Lorey tarafından kaleme alınmıştır. Çanakkalede Deniz Harbi kitabı 14 x 23 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Çanakkalede Deniz Harbi kitabın İlgi Kültür Sanat Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Çanakkalede Deniz Harbi pdf oku, Çanakkalede Deniz Harbi PDF yandex, Çanakkalede Deniz Harbi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Çanakkalede Deniz Harbi PDF Oku

Arka Kapak Yazısı

 

Çanakkale Muharebeleri, tarihteki ilk topyekûn harp olan Birinci Dünya Savaşı’nın kaderine tesir etmiş, harbin Churchill’in deyimiyle 3 yıl daha uzamasına ve Çarlık Rusya’nın iç savaşa sürüklenip harbin dışında kalmasına yol açmıştır. Çanakkale Zaferi o tarihe kadar harp sahnelerinin gördüğü en büyük amfibik harekât olması dışında Osmanlı İmparatorluğu’na nefes aldırmış ve harbin Üçlü İttifak’ın lehine sonuçlanabileceği ümidini doğurmuştur.

Çanakkale Muharebeleri içindeki deniz harekâtı ise plan ve uygulanış yönünden harp tarihinde mühim bir yer tutmaktadır. Hamidiye Zırhlısı’nın komuta kademesinde bulunan Binbaşı Hermann Lorey’in, İngiliz kaynakları ile zenginleştirdiği bu eseri Çanakkale’deki Türk-Alman başarısını ortaya koymakta ve Türkiye’de yazılması arzu edilen “Çanakkale Muharebeleri Monografisi” için katkı sağlamaktadır.

 

“Avrupa’da hiçbir asker yoktur ki, bu ifadenin önemini vurguluyorum, Türklerle mukayese edilebilsin. Almanların müdafaada gayet iyi oldukları kabul olunabilir. Lakin siperlerde onlar dahi Türklerle kıyas edilemez. Misal olarak Gelibolu’yu zikretmek isterim. Orada bizim gemi ateşlerimizle büyük zayiata uğrayan kıtalar Türk olmasalardı, yerlerinde kalamaz ve derhal değiştirilirlerdi. Hâlbuki Türkler, bütün muharebe müddetince yerlerinde kaldılar.”

-General Townshend-

 

 

Editör A. BASAD KOCAOĞLU
Kapak Tasarım YUNUS KARAASLAN
Hazırlayan AYTUNÇ ÜLKER