Pdf Kitap Arşivi

Çağdaş Sanatta PostmoderNizm, Neo-Avangardizm ve Sinizm Pdf indir

Çağdaş Sanatta PostmoderNizm, Neo-Avangardizm ve Sinizm pdf indir, Sanat Tarihi ve Kuramı türünde kaleme alınan Çağdaş Sanatta PostmoderNizm, Neo-Avangardizm ve Sinizm kitap ile ilgili özet bilgiler. Çağdaş Sanatta PostmoderNizm, Neo-Avangardizm ve Sinizm kitabı yazar Rıfat Şahiner tarafından kaleme alınmıştır. Çağdaş Sanatta PostmoderNizm, Neo-Avangardizm ve Sinizm kitabı 248 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 15 x 21,5 ebatında olan Çağdaş Sanatta PostmoderNizm, Neo-Avangardizm ve Sinizm kitabın 1. Basım Ütopya Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Çağdaş Sanatta PostmoderNizm, Neo-Avangardizm ve Sinizm pdf oku, Çağdaş Sanatta PostmoderNizm, Neo-Avangardizm ve Sinizm PDF yandex, Çağdaş Sanatta PostmoderNizm, Neo-Avangardizm ve Sinizm PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Çağdaş Sanatta PostmoderNizm, Neo-Avangardizm ve Sinizm PDF Oku

Modernitenin birey/insan kurmacası, ussallık, evrensellik ve hümanizm anlayışının yeniden gözden geçirilmesine dayalı tezlerden, üretim-tüketim ilişkilerindeki köklü değişimlere, teknolojik aygıtların yaşamımızda kapladığı alanlardan akıl-duygu ikiliği sonucu yaşanan doğa ve kültürün çatışkılı yeni haline, kimlik ve toplumsal cinsiyetten azınlık poblemlerina, ekolojiden modern sonrası kentleşmenin getirdiği çiçeği burnunda sosyal durumlara dek uzanan bi hayli kapsamlı bir dizi sorun, modern sonrası sanat ortamının tartışma düzlemini belirliyor. Buna, tabi ki bugün, artık etkisi ve niteliği değişik bir boyuta ulaşan küreselleşme olgusunu ve bununla birlikte gündeme gelen bir dizi meseleyi de dahil etmemiz gerekiyor.

Sanat kuramı ve pratiği içindeki ilişkinin farklı yönleriyle bir bütün olarak gözden geçirilmesine dayanan Çağdaş Sanatta Postmodernizm, Neo-Avangardizm ve Sinizm başlıklı bu çalışma, çağımız sanatının en kişiliğistik özelliklerinden birkaçını mercek altına alıyor. Kitapta sırasıyla; postmodernizmin tanım ve kapsamı, neo-avangardizm, temellük anlayışı ve sinizm olguları irdeleniyor. On iki metnin üç bölümde yapılaştırıldığı bu kitapta; Roland Barthes, Michel Foucault, Andreas Huyssen, Ihab Hassan, Fredric Jameson, Hal Foster, Peter Sloterdijk ve Slavoj Žižek gibi çağımızın mühim kuramcı ve yazarlarının birbirinden mühim tez ve metinleri üzerine analizlere yer veriliyor.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu