Ders Kitapları

Büyüleyici Bağırsak Pdf indir

Büyüleyici Bağırsak pdf indir, Sağlık türünde kaleme alınan Büyüleyici Bağırsak kitap ile ilgili özet bilgiler. Büyüleyici Bağırsak kitabı yazar Giulia Enders tarafından kaleme alınmıştır. Büyüleyici Bağırsak kitabı 304 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Büyüleyici Bağırsak kitabın 1. Basım Butik tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Büyüleyici Bağırsak pdf oku, Büyüleyici Bağırsak PDF yandex, Büyüleyici Bağırsak PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Büyüleyici Bağırsak PDF Oku

Her hususta hassaslık gösteren, her daim sorumluluk alan ve hiçbir zaman çalışmaktan kaçınmayan tanınmış organımız: Bağırsak.

Kendisine iyi bakılması durumunda teşekkürlerini iletecek kadar da kibar. Ettiği teşekkür ise her insanda son derece olumlu etkiler yaratacak nitelikte; çünkü bağırsak, bağışıklık sistemimizin üçte ikisini çalıştırmakla yükümlü.

Kendisi, ekmekten enerji üreterek, vücudumuz için gerekli olan enerji miktarını karşılıyor. Aynı zamanda vücudumuzun, beyinden sonra gelen, en büyük sinir sistemi de bağırsakta yer alıyor. Alerjiler, kilomuz, hatta duygularımız bile göbeğimizle son derece ilişkili işlemekte olan mekanizmalar. Bu kitapta da genç bir bilim insanı olan Giulia Enders, mizahi ve çekici bir dil eşliğinde tıbbi incelemelerin bize sunduklarını ve bu incelemelerin sonuçlarını gündelik hayata nasıl uyarlayabileceğimizi anlatıyor.

Organların içindeki çirkin ördek yavrusu; bugüne dek insanlara hastalık veren yegane konu. Lakin bu hastalık verici imajın değişmesine bi hayli az kaldı. Aşırı kilo, depresyon ve alerji, bağırsak florasıyla son derece ilişkili konular.

Bunu sözlere dökmek gerekirse:

Vücudumuzun kendisini daha iyi hissetmesini istiyorsak, daha uzun yaşamak istiyorsak ve amacımız daha mutlu bir yaşam sürmekse bağırsağımıza iyi bakmamız ve ona dikkat etmemiz şart.

Bu hususta yapılan son araştırmalar da tam anlamıyla bunu gösteriyor.
Genç bir araştırmacı olan Giulia Enders da bu kitapta mizahi bir dil eşliğinde bu organın ne kadar karmaşık ve ne kadar büyüleyici olduğunu gözler önüne çıkarıyor.

Bu organ, vücudumuza ve ruhumuza giden yolda anahtar görevi taşırken öte yandan da arka kapıdan, bambaşka bir bakış yönünden olaylara bakmamızı sağlıyor.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu