1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar Pdf indir

Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar Pdf indir
0

Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar kitap ile ilgili özet bilgiler. Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar kitabı yazar Stephen Hawking tarafından kaleme alınmıştır. Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar kitabın Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar pdf oku, Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar PDF yandex, Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar PDF Oku

İnsanlar her daim büyük sorulara yanıt bulmak istemiştir:
Tanrı Var mı? Nereden geldik? Her Şey Nasıl Başladı? Evrende Bizden Başka Akıllı Yaşam Var mı? Zamanda Yolculuk Mümkün mü? Yapay Zekâ Bize Üstün Gelecek mi? Her şeyin gerisinde duran anlam ve tasarı nedir? Geçmişin yaratılış üzerinden açıklamaları bugün artık çok daha az uygun ve güvenilir görünüyor. Bu açıklamaların yerini New Age’ten Star Trek’e uzanan kendilerine yalnızca hurafe diyebileceğimiz çeşitli şeyler aldı. Gelgelelim gerçek bilim, bilimkurgudan çok daha enteresan ve tatmin edici olabilir. Günümüzde bilim bütün bu sorulara yanıt
bulmaya başladı.Hawking’in ölümünden önce yazdığı son yazıların derlemesi olan bu kitap,tarihin en mühim zihinlerinden birinin büyük sorulara verdiği yanıtlardan oluşuyor.
Her Şeyin Teorisi filmindeki sergilediği güçle Oscar kazanan Eddie Redmayne’in önsöz, Nobel Ödüllü bilim insanı Kip Thorne’un giriş ve Hawking’in kızı Lucy’nin sonsöz kaleme aldığı Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar bir dehanın dünyaya bıraktığı son mesaj niteliğinde.

“Hawking, insan zihninin git gide artan gücünün bir sembolü.” -The Washington Post

“Hawking’in okuyuculara son mesajı insanlık için umut olduğu yönünde.” -CNN

“Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar bilimin ve insanlığın geleceğine son derece açık ve anlaşılır bir bakış sunuyor.” -The Wall Street Journal

“Bu müthiş kitap, görkemli bir yıldızın son parıltısı.” -The Telegraph