1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Büyük Mühendisler Riquet’den Shannon’a Pdf indir

Büyük Mühendisler Riquet’den Shannon’a Pdf indir
0

Büyük Mühendisler Riquet’den Shannon’a pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Büyük Mühendisler Riquet’den Shannon’a kitap ile ilgili özet bilgiler. Büyük Mühendisler Riquet’den Shannon’a kitabı yazar Ioan James tarafından kaleme alınmıştır. Büyük Mühendisler Riquet’den Shannon’a kitabı 332 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Büyük Mühendisler Riquet’den Shannon’a kitabın 1. Basım İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Büyük Mühendisler Riquet’den Shannon’a pdf oku, Büyük Mühendisler Riquet’den Shannon’a PDF yandex, Büyük Mühendisler Riquet’den Shannon’a PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Büyük Mühendisler Riquet’den Shannon’a PDF Oku

“Her mucit mühendis veya her mühendis mucit değildir şüphesiz; yine de bir çok mühendis bunun yanı sıra mucittir.”
Oxford Üniversitesi matematik profesörlüğünden emekli olan Ioan James bu mühim çalışmasında şimdilerden 400 yıl geriye uzanarak elli bir büyük mühendisin biyografilerini kaleme alıyor. Kitap, on yedinci ile yirmi birinci yüzseneler içinde dünyayı büyük miktarda değiştiren mühendisliğin öncüsü isimlerin başarılarının bunun yanında her biri bi hayli merak uyandırıcı yaşam öyküleri üzerinde de titizlikle duruyor. Kronolojik olarak düzenlenmiş biyografilerle, mühendisliğin seneler içinde hangi toplumsal koşullarda geliştiğine dair çarpıcı bir tablo sunuluyor. Bilimsel ve teknik ayrıntı kısmı asgaride tutan kitap, konuya ilgi duyan bütün okurları modern gelişmeleri basit bir şekilde izlemeye davet ediyor.
Aralarında Watt, Trevithick, Babbage, Eiffel, Edison, Tesla, Hertz, Wright Kardeşler, Marconi, Tupolev, Shannon gibi birden fazla büyük mühendise ait enteresan hayat hikâyelerini okurken öte yandan da istihkâm yapıları, kanallar ve köprülerden modern elektroniğe ve iletişim devrimine uzanan mühendislik tarihinin farklı yönlerine tanık olacaksınız.