Pdf Kitap Arşivi

Büyük Fizikçiler Galileo’dan Yukava’ya Pdf indir

Büyük Fizikçiler Galileo’dan Yukava’ya pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Büyük Fizikçiler Galileo’dan Yukava’ya kitap ile ilgili özet bilgiler. Büyük Fizikçiler Galileo’dan Yukava’ya kitabı yazar Ioan James tarafından kaleme alınmıştır. Büyük Fizikçiler Galileo’dan Yukava’ya kitabı 598 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Büyük Fizikçiler Galileo’dan Yukava’ya kitabın 1. Basım İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Büyük Fizikçiler Galileo’dan Yukava’ya pdf oku, Büyük Fizikçiler Galileo’dan Yukava’ya PDF yandex, Büyük Fizikçiler Galileo’dan Yukava’ya PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Büyük Fizikçiler Galileo’dan Yukava’ya PDF Oku

“On dokuzuncu yüzyılın sonlarında kimi bilimciler fizik alanında yapılabilecek mühim hiçbir buluş kalmadığına inanıyordu. Ne var ki, yirminci yüzyılda kuantum kuramı ve görelilik kuramının doğuşuna tanıklık edildi. Modern fizik, klasik fiziğin içinden çıkmış olsa da öylesine eksiksiz ve kapsamlı bir süreksizlik söz konusudur ki devrim sözcüğünün kullanılması bir kez daha meşrulaşmıştır.”

Ioan James bu mühim çalışmasında, şimdilerden 450 yıl geriye uzanarak elli büyük fizikçinin biyografilerini kaleme alıyor. Kitap, fizikçilerin bilimsel başarılarının bunun yanında her biri bi hayli merak uyandırıcı yaşam öyküleri üzerinde de titizlikle duruyor. Kronolojik olarak düzenlenmiş biyografilerle, fiziğin seneler içinde hangi toplumsal koşullarda geliştiğine dair çarpıcı bir tablo sunuluyor. Bilimsel ve teknik ayrıntı kısmı asgaride tutan kitap, konuya ilgi duyan bütün okurları modern gelişmeleri basit bir şekilde izlemeye davet ediyor.

Büyük Fizikçiler’de aralarında Kepler, Newton, Franklin, Faraday, Curie, Maxwell, Einstein, Bohr, Schrödinger ve Oppenheimer gibi birden fazla fizikçiye ait enteresan hayat hikâyelerini okurken öte yandan da fiziğin kendi yolunda nasıl ilerlediğine ve diğer bilim dallarıyla ilişkisine tanık olacaksınız.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu