Pdf Kitap Arşivi

Bulmacalar Diyarına Yolculuk Pdf indir

Bulmacalar Diyarına Yolculuk pdf indir, Matematik türünde kaleme alınan Bulmacalar Diyarına Yolculuk kitap ile ilgili özet bilgiler. Bulmacalar Diyarına Yolculuk kitabı yazar Lewis Carroll tarafından kaleme alınmıştır. Bulmacalar Diyarına Yolculuk kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2012 ile basılmıştır. ebatında olan Bulmacalar Diyarına Yolculuk kitabın Doruk Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bulmacalar Diyarına Yolculuk pdf oku, Bulmacalar Diyarına Yolculuk PDF yandex, Bulmacalar Diyarına Yolculuk PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bulmacalar Diyarına Yolculuk PDF Oku

Matematik aynasinin ardindaki dünyaya bir gezi.

Kimbilir, belki de orada tavşaniyla birlikte alice bekliyordur sizi.

Bu kitaptaki masallarda Lewis Carroll (C. L. Dodgson) son derece akıl karıştırıcı matematik bulmacaları sağlamaktadır. Bulmacaların her biri yazarın doyumsuz ve enteresan anlatımıyla okuyucuyu bu kez matematik aynasının öteki tarafındaki enteresan dünyaya taşımaktadır. Masallar ilk kez Nisan 1880’den başlayarak dizi halinde The Monthly Packet dergisinde yayımlanmıştır. Kitap, yayımlandığı zamanda gönderilen yanıtlara Lewis Carroll’ın yeni bir bulmaca tadındaki yanıtlarını da içermektedir.

Bulmacalar Diyarına Yolculuk’ta hem enteresan ve kafa karıştırıcı matematik problemleri karşısında kendinizi sınama hem de yazarın diğer yapıtlarında göz ardı edilen matematiksel örgüyü yakalama şansını yakalayacaksınız.

Matematik aynasının ardındaki Bulmacalar Diyarı’na iyi yolculuklar…

Lewis Carroll, Charles Lutwidge Dodgson (27 Ocak 1832 – 14 Ocak 1898) veya daha çok tanındığı mahlasıyla Lewis Carroll, ünlü İngiliz yazar, matematikçi, mantıkçı, papaz ve fotoğrafçıdır.

Carroll’ın en ünlü eserleri; Alice Harikalar Diyarında ve onun devamı olan Aynanın İçinden adlı kitaplarıdır.

Kelime oyunları, mantık ve fantazideki başarısı ufak çocuklardan, edebi açıdan seçkin bireylere kadar bir çok insanı eğlendirmiştir. Lakin bunun ötesinde, eserleri modern kültüre iyice yerleşmiştir. Birçok sanatçıyı, goğrudan etkilemiştir.

Kuzey Amerika, Japonya, İngiltere ve Yeni Zellanda başta olmak üzere, dünyanın bir çok yerinde, yalnızca Carroll’ın eserlerinin zevkle okunması ve daha da yaygınlaştırılmasına adanmış kuruluşlar mevcuttur.

Sayfa Sayısı: 132

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe
Yayınevi: Doruk Yayınları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu