1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Bulmaca Filmler Pdf indir

Bulmaca Filmler Pdf indir
0

Bulmaca Filmler pdf indir, Sinema türünde kaleme alınan Bulmaca Filmler kitap ile ilgili özet bilgiler. Bulmaca Filmler kitabı yazar Warren Buckland tarafından kaleme alınmıştır. Bulmaca Filmler kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2015 ile basılmıştır. ebatında olan Bulmaca Filmler kitabın Say Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bulmaca Filmler pdf oku, Bulmaca Filmler PDF yandex, Bulmaca Filmler PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bulmaca Filmler PDF Oku

Bulmaca filmler temelde birer “akıl-oyunu” olma özelliği taşırlar. Şizofren, hafızasını yitirmiş, güven vermeyen anlatıcılar veya ölü karakterlerle aklımızı karıştırırken, klasik-olmayan eylemleri ve hadiseleri, klasik-olmayan karakterlerin gözünden izleriz. Zamansal döngüler ve parçalanmış uzay-zaman gerçekliğini bir anlatı şekili olarak kullanan bu filmler, farklı gerçeklik düzeyleri içindeki sınırları bulanıklaştırır, anlatımlarında boşluklar, aldatma, labirent yapılar, güvenilmez anlatıcılar ve aleni tesadüfler kullanır.

Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya sinemasından, Kayıp Otoban, Altıncı His, Memento, Koş Lola Koş, 2046 ve Aşk Zamanı, İhtiyar Adam gibi geleneksel film yapım pratiklerinin dışındaki filmler üzerinden değişik bir okuma yapan Bulmaca Filmler, Amerikan bağımsız sinemasını, Avrupa ve ülkeler arası sanat filmlerini ve avangart sinemanın bazı tarzlarını, hikâye anlatımlarının benzerliği temelinde birleştiriyor. Sinema seyircilerinin hep daha fazlasını aradığı şimdilerde Bulmaca Filmler, onların günümüzün heyecan ve belirsizliğini yakalayan bu anlatım şekiline ayak uydurmasını sağlayacak.

Sayfa Sayısı: 336

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Say Yayınları