Felsefe Kitapları

Böyle Söyledi Zerdüşt – Hasan Ali Yücel Klasikleri Pdf indir

Böyle Söyledi Zerdüşt – Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Böyle Söyledi Zerdüşt – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Böyle Söyledi Zerdüşt – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı yazar Friedrich Nietzsche tarafından kaleme alınmıştır. Böyle Söyledi Zerdüşt – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2011 ile basılmıştır. ebatında olan Böyle Söyledi Zerdüşt – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabın İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Böyle Söyledi Zerdüşt – Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf oku, Böyle Söyledi Zerdüşt – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF yandex, Böyle Söyledi Zerdüşt – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Böyle Söyledi Zerdüşt – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Oku

Friedrich Wilhelm Nietzsche (1844-1900): Geleneksel din, ahlak ve felsefe anlayışlarını kendine özgü yoğun ve çarpıcı bir dille eleştiren en etkili çağdaş felsefecilerdendir. Bonn Üniversitesi’nde teoloji okumaya başlayan Nietzsche ardından filolojiye yöneldi. Leipzig Üniversitesi’nde öğrenimini sürdürdü, halen öğrenci iken Basel Üniversitesi filoloji profesörlüğüne aday gösterildi.

1869’da sınav ve tez koşulu aranmadan, yalnızca yazılarına dayanarak doktor unvanı verilen Nietzsche profesörlüğü sırasında klasik filoloji çalışmalarından uzaklaştı ve felsefeyle uğraşmaya başladı.

Tragedyanın Doğuşu, Zamana Aykırı Bakışlar, İnsanca Pek İnsanca, Tan Kızıllığı, Şen Bilim, Böyle Söyledi Zerdüşt, İyinin ve Kötünün Ötesinde, Ahlakın Soykütüğü, Ecce Homo, Wagner Olayı, Dionysos Dithyrambosları, Putların Alacakaranlığı, Antichrist, Nietzsche Wagner’e Karşı başlıca büyük eserleri içinde bulunmaktadır.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu