1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Böyle Buyurdu Zerdüşt – Kırmızı Kedi Klasikler Pdf indir

Böyle Buyurdu Zerdüşt – Kırmızı Kedi Klasikler Pdf indir
0

Böyle Buyurdu Zerdüşt – Kırmızı Kedi Klasikler pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Böyle Buyurdu Zerdüşt – Kırmızı Kedi Klasikler kitap ile ilgili özet bilgiler. Böyle Buyurdu Zerdüşt – Kırmızı Kedi Klasikler kitabı yazar Friedrich Nietzsche tarafından kaleme alınmıştır. Böyle Buyurdu Zerdüşt – Kırmızı Kedi Klasikler kitabı 352 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 12,5 x 21 ebatında olan Böyle Buyurdu Zerdüşt – Kırmızı Kedi Klasikler kitabın 1. Basım Kırmızı Kedi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Böyle Buyurdu Zerdüşt – Kırmızı Kedi Klasikler pdf oku, Böyle Buyurdu Zerdüşt – Kırmızı Kedi Klasikler PDF yandex, Böyle Buyurdu Zerdüşt – Kırmızı Kedi Klasikler PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Böyle Buyurdu Zerdüşt – Kırmızı Kedi Klasikler PDF Oku

Böyle Buyurdu Zerdüşt, Nietzsche’nin tüm yapıtları içinde en fazla okunan, en fazla tartışılan eseridir. Düşün dünyamızın hakikat, ahlak, akıl, özne gibi tüm doğal yapılarının sıradan alışkanlıklar olduğunu söyleyerek Batı metafiziğini kıyasıya sorgular. Nietzsche sonsuz yeniden geliş, üstinsan ve Tanrı öldü gibi kavramları ortaya koyduğu Zerdüşt’le alakalı seneler sonra şu ifadeyi kullanacaktır: “İnsanlığın sahip olduğu en derin kitap.”

“Hakiki ve zahiri dünyaların ilgasından sonra hakikatin özüne ne olduğuna dair sorumuzun yanıtı şudur: Incipit Zarathustra. Yine de Nietzsche’nin cevabı bizim için başta yalnızca bir soru yumağıdır. Batı metafiziğinin sürdürdüğü ayrımın yürürlükten kalkmasıyla, işte fakat o zaman başlar Zerdüşt. Kimdir peki ‘Zerdüşt’? Nietzsche’nin, suretini peygamberce şiirselleştirdiği –ve kendisi en uç, yani metafizik tarihindeki en uzak nokta olduğundan dolayı, şiirselleştirmek de zorunda olduğu– bir düşünür.”
Martin Heidegger