1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Boşanmanın Anatomisi Pdf indir

Boşanmanın Anatomisi Pdf indir
0

Boşanmanın Anatomisi pdf indir, Sosyoloji türünde kaleme alınan Boşanmanın Anatomisi kitap ile ilgili özet bilgiler. Boşanmanın Anatomisi kitabı yazar Ahmet Aslan tarafından kaleme alınmıştır. Boşanmanın Anatomisi kitabı 148 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 23 ebatında olan Boşanmanın Anatomisi kitabın 1. Basım İnkılap Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Boşanmanın Anatomisi pdf oku, Boşanmanın Anatomisi PDF yandex, Boşanmanın Anatomisi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Boşanmanın Anatomisi PDF Oku

Şiddet, hayata kast, terk, zina… Türkiye’de her sene on binlerce çift boşanıyor. Peki, davullu zurnalı düğünlerle başlayan evlilikler neden mahkeme salonlarında ayrılıkla sonlanıyor? Attilâ İlhan’ın ünlü “Ayrılık da sevdaveyahil” dizesinde vurgulandığı gibi, boşanma da evlilik sürecine müdahil olan ve bu yüzden hukuki düzenlemeye konu olması gereken bir olgu. Ve en nihayetinde kaderiniz bir hâkimin ellerinde.
Eski Türklerden Cumhuriyet dönemine boşanmanın hukukumuzdaki yerini ele alan bu kitap, dünden bugüne yaşanmış örneklerle ayrılıkların nedenlerini de açıklıyor. Ultra cimri kocalar, eşi ile ilgili asılsız ihbarda bulunanlar, kocasına büyü yaptıran mistik kadınlar… Mahkeme salonlarının trajigülünç hikâyelere sahne olduğu boşanma davaları evliler için “tedirgin” fakat bekârlar için “keyifli” bir okuma vaat ediyor.
Ve yazarları ikazyor: Herhangi bir aile bünyesinde ortaya çıkıp boşanmaya neden olan bir olguyu tüm aileler yönünden her şartta geçerli bir boşanma sebebi olarak kabul etmek olabilecek değildir. Bundan dolayı de kitabımızın bir “boşanma rehberi” olarak algılanmamasını dileriz. Tabii ki okurun derlediğimiz hadiseleri dikkate alarak sağlıklı bir evlilik bünyesinde hangi davranışlara yer olmadığını görmesi olabilecek olduğundan, kitabımızın bir “mutlu evlilik rehberi” olarak algılanmasından da tatmin oluruz.