Pdf Kitap Arşivi

Bizans’tan Modern Döneme Ege’De Seramik Pdf indir

Bizans’tan Modern Döneme Ege’De Seramik pdf indir, Sanat Prestij türünde kaleme alınan Bizans’tan Modern Döneme Ege’De Seramik kitap ile ilgili özet bilgiler. Bizans’tan Modern Döneme Ege’De Seramik kitabı yazar Joanita Vroom tarafından kaleme alınmıştır. Bizans’tan Modern Döneme Ege’De Seramik kitabı 16,5 x 24 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Bizans’tan Modern Döneme Ege’De Seramik kitabın Türkçe ANAMED(Koç Üniversitesi Anadolu Med tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bizans’tan Modern Döneme Ege’De Seramik pdf oku, Bizans’tan Modern Döneme Ege’De Seramik PDF yandex, Bizans’tan Modern Döneme Ege’De Seramik PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bizans’tan Modern Döneme Ege’De Seramik PDF Oku

Bizans’tan Modern Döneme Ege’de Seramik, Akdeniz arkeolojisinin bilimsel açıdan az incelenmesine rağmen fazla mühim bir parçası olan Orta Çağ ve sonrası Ege seramiği ile ilgili yazılmış ilk genel giriş ve el kitabıdır. Bu yayın müzelerde ve Ege Denizi civarında gerçekleştirilmiş arkeolojik çalışmalarda bulunmuş, Erken Bizans zamanından Erken Modern döneme tarihlenen en mühim Post-Klasik seramik tiplerini kapsamlı bir biçimde sunarak çığır açan bir referans kitabıdır.

Bu el kitabı temel bibliyografik referanslarla birlikte hemen hemen 80 seramik türünün tanımlamasını, kronolojik poblemlerin son haftalardaki bilimsel tartışmalarını ve teknik terimlerin sözlüğünü içerir. Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi (ANAMED) bu yayını Türkçeye tercüme ederek Türkiye’deki arkeologlar, saha çalışanları, bilim insanları ve öğrencilere, ve bunun bunun yanında Bizans ve Osmanlı dönemi Doğu Akdeniz tarihiyle ilgilenen herkese daha erişilebilir kılmayı ummaktadır.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu