1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Biz Adam Olmayız Pdf indir

Biz Adam Olmayız Pdf indir
0

Biz Adam Olmayız pdf indir, Mizah Romanı – Öykü türünde kaleme alınan Biz Adam Olmayız kitap ile ilgili özet bilgiler. Biz Adam Olmayız kitabı yazar Aziz Nesin tarafından kaleme alınmıştır. Biz Adam Olmayız kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2005 ile basılmıştır. ebatında olan Biz Adam Olmayız kitabın Nesin Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Biz Adam Olmayız pdf oku, Biz Adam Olmayız PDF yandex, Biz Adam Olmayız PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Biz Adam Olmayız PDF Oku

– Gürültüde yazarım da, yalnız yanı başımda birisi konuşursa yazamıyorum.

– Canım efendim, gürültü olmasa daha iyi değil mi? Ne hakları var sizi rahatsız etmeye, yavaş da konuşabilirler. İşte Danimarka’da, İsveç’te, Hollanda’da katiyen böyle bişey olmaz. Onun için de adamlar ilerliyorlar. Çünkü onlarda insanın insana saygısı mevcuttur.

Bu saygı üstüne türlü örnekler de göstererek konuştu da konuştu. Terbiyesizlikti ama ne yapayım, o anlatırken başımı kâğıtlara eğip yazmaya başladım; yazmıyordum, yazarmış gibi yapıyordum.

– Hiç boşuna uğraşmayın, yazamazsınız, sinirleriniz bozulur, dedi; Avrupa başka… Avrupalı insan demek, insanın insana saygı duyması demek. Bizde nerdeee… Biz işte bunun için adam olamayız beyim, biz adam olamayız!”