1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Biyo-İnovasyon: İnovasyonu Bitkilerden Öğrenmek Pdf indir

Biyo-İnovasyon: İnovasyonu Bitkilerden Öğrenmek Pdf indir
0

Biyo-İnovasyon: İnovasyonu Bitkilerden Öğrenmek pdf indir, Botanik türünde kaleme alınan Biyo-İnovasyon: İnovasyonu Bitkilerden Öğrenmek kitap ile ilgili özet bilgiler. Biyo-İnovasyon: İnovasyonu Bitkilerden Öğrenmek kitabı yazar Renato Bruni tarafından kaleme alınmıştır. Biyo-İnovasyon: İnovasyonu Bitkilerden Öğrenmek kitabı 17 x 23 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Biyo-İnovasyon: İnovasyonu Bitkilerden Öğrenmek kitabın The Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Biyo-İnovasyon: İnovasyonu Bitkilerden Öğrenmek pdf oku, Biyo-İnovasyon: İnovasyonu Bitkilerden Öğrenmek PDF yandex, Biyo-İnovasyon: İnovasyonu Bitkilerden Öğrenmek PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Biyo-İnovasyon: İnovasyonu Bitkilerden Öğrenmek PDF Oku

Doğanın geliştirdiği sistemler, şekiller ve yapılar insan yaşamına biyo-inovasyon sayesinde uygulanabilmektedir.

R.Bruni, ve doğanın çözümlerine odaklanarak, doğadan ilham alarak fark yaratmanın olabilecek olduğunu dile getiriyor.

Sivrisinekleri yakalayan floresan lambanın işleyişine ilham veren etçil bitkiler…

Uzay araçlarının suya inişlerine kolaylık sağlayan çam ağaçları…

Dış cephe kaplama malzemelerine ilham veren lotus çiçeği…

Ayçiçeğine benzer bir yapıyla oluşturulan güneş panelleri…

Biyo-İnovasyon, doğayı inceleyip ondan esinlenerek bireylerin problemlerine etkili, kalıcı ve sürdürülebilir çözümler sunmayı amacında olan bir bilim dalıdır. Misal verilecek olursa, zararlı maddeleri süzen eğrelti otları, hava temizliği yapan cihazlar için bir model haline gelmiştir. Bazı çöl bitkilerinin hayatta kalmak için geliştirdiği uyum çabaları ise yağmur suyunun toplanması hususunda ve buzdolabında saklanmalarına gerek duyulmaksızın bozulmadan kalabilen aşılara ilham kaynağı olmuştur.

Doğanın geliştirdiği sistemler, şekiller ve yapılar insan yaşamına biyo-inovasyon sayesinde uygulanabilmektedir. Biyolojik model anlaşıldıktan sonra bazı müdahaleler neticesinde bu model bireylerin gereksinimlerine göre adapte edilir, üretim bağlamında ise daha uygulanabilir ve uzun ömürlü bir çözüm oluşturmaya çalışılır.

Diğer alanlardaysa bitkiler dünyasını gözlemlemek; bilgi alışverişi ağlarının tasarlanmasında, pazarlamaya yeni yaklaşımların getirilmesinde, inşaat sektöründe hafif yapıların geliştirilmesinde, hem havayı temizleyen hem de enerji üreten yapay fotosentez yönteminin oluşturulmasında yardımcı olmuştur.

Biyo-İnovasyon dokuz örnek olaydan yola çıkarak ihtiyacımızı karşılayacak yeni ürünleri nasıl

tasarlayacağımızı ayrıntılı bir biçimde anlatıyor uzmanı R.Bruni, ve doğanın çözümlerine odaklanarak,

doğadan ilham alarak fark yaratmanın olabilecek olduğunu dile getiriyor.