Pdf Kitap Arşivi

Bir Tebessüm Edelim Canlara Bektaşi Fıkraları Pdf indir

Bir Tebessüm Edelim Canlara Bektaşi Fıkraları pdf indir, Fıkra türünde kaleme alınan Bir Tebessüm Edelim Canlara Bektaşi Fıkraları kitap ile ilgili özet bilgiler. Bir Tebessüm Edelim Canlara Bektaşi Fıkraları kitabı yazar Yusuf Çotuksöken tarafından kaleme alınmıştır. Bir Tebessüm Edelim Canlara Bektaşi Fıkraları kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2004 ile basılmıştır. ebatında olan Bir Tebessüm Edelim Canlara Bektaşi Fıkraları kitabın Toroslu Kitaplığı tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bir Tebessüm Edelim Canlara Bektaşi Fıkraları pdf oku, Bir Tebessüm Edelim Canlara Bektaşi Fıkraları PDF yandex, Bir Tebessüm Edelim Canlara Bektaşi Fıkraları PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bir Tebessüm Edelim Canlara Bektaşi Fıkraları PDF Oku

Anadolu topraklarının zengin uygarlıklar ortamında Anadolu halkının engin tecrübeleri ve hoşgörüsüyle oluşturup kimliklendirdiği fıkra tiplerinden bir diğeride Bektaşi’dir. Dar anlamda”Bektaşilik tarikatının elemanı” manasına gelen Bektaşi, Bektaşilik tarikatının insan ve dünya kavrayışının, geniş anlamda ise, Anadolu halkının bu dünyaya bağlılığının, toplumsal anlamda hakkı, dürüstlüğü ve doğruluğu arayışının, insanca yaşama ve yaşatma özlemlerinin somut bir göstergesidir.
Bektaşi, halk bilgesi olarak çeşitli ortam ve bağlamlarda genel geçerliği olan değer yargılarını, zekice nüktelerle bezediği fıkraları aracılığıyla sağlamaktadır. O, mantıksal bir tutarlılık içinde, ince ve keskin nükteleriyle özelde Anadolu insanına, genelde bütün dünya bireylerina barışın, sevginin, hoşgörünün, özetle yaşama sanatının inceliklerini sunar.
Bektaşi, Anadolulu bir bilge, bir gülmece ustası olmasına karşın, ünü Rumeli’ye de taşmış, güldüren ve düşündüren insan olarak tanınıp beğenilmiştir.

Sayfa Sayısı: 176

Baskı Yılı: 2005

Dili: Türkçe
Yayınevi: Toroslu Kitaplığı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu