1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Bir Sahtekar Gibi Düşünmek Pdf indir

Bir Sahtekar Gibi Düşünmek Pdf indir
0

Bir Sahtekar Gibi Düşünmek pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Bir Sahtekar Gibi Düşünmek kitap ile ilgili özet bilgiler. Bir Sahtekar Gibi Düşünmek kitabı yazar Maria Konnikova tarafından kaleme alınmıştır. Bir Sahtekar Gibi Düşünmek kitabı 15×23 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Bir Sahtekar Gibi Düşünmek kitabın Ciltsiz İndigo Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bir Sahtekar Gibi Düşünmek pdf oku, Bir Sahtekar Gibi Düşünmek PDF yandex, Bir Sahtekar Gibi Düşünmek PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bir Sahtekar Gibi Düşünmek PDF Oku

Neden Güveniyoruz?

Hem de her seferinde…

 

“Gerçek bir sahtekâr sizi bir şey yapmanız için zorlamaz, sizi kendiliğinizden suç ortağı olmaya teşvik eder. Bir şey çalmaz, biz veririz. Bizi tehdit etmek zorunda kalmaz, hikâyeyi biz kendi ellerimizle destekleriz. Biri bizi zorladığı için değil, kendimiz bunu istediğimiz için inanırız. Böylelikle ne istiyorlarsa -para, ün, güven, meşruluk, destek- onlara sunarız ve iş işten geçmeden neler olduğunu fark etmeyiz.”

 

Sahtekâr için herkes potansiyel bir kurbandır. Kendimize olan inancımıza karşın hepimiz bu numaraları yutabiliriz. Büyük sahtekârların dehası burada gizlidir, ikna edici cazibeleriyle en zeki ustaları bile etkileyebilirler. Onlar için bir kuantum fizikçisi veya büyük bir holdingin CEO’su ömrünü bir devlet dairesinde geçirmiş emekliden farklı değildir. Zeki bir yatırımcının dolandırılma olasılığı pazara yeni girmiş bir acemiyle aynı miktarda olabilir. Peki, bunu nasıl yapıyorlar? Onlara inanmamızı nasıl sağlıyorlar?

 

Bu kitap, sahtekârlık tarihiyle alakalı değil. Diğer yandan tarihin tüm dolandırıcılarına yorucu bir bakış da atmıyor. Bu kitap, daha çok en basitinden en zorlusuna kadar her bir düzenbazlık numarasının altında yatan psikolojik prensiplerin sıra sıra incelenmesi.

 

Nasıl yapıyorlar? Neden başarılılar?

Ve neden tekrar tekrar onlara inanmaya devam ediyoruz?

 

“Sahtekârlar, hikâyeleri ve insanoğlunun inanma ihtiyacı üzerine müthiş bir araştırma.”

-Neıl Gaıman-