1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Bir Rüyayı Hatırlar Gibi – Savaştan Önce Suriye Pdf indir

Bir Rüyayı Hatırlar Gibi – Savaştan Önce Suriye Pdf indir
0

Bir Rüyayı Hatırlar Gibi – Savaştan Önce Suriye pdf indir, Sosyoloji türünde kaleme alınan Bir Rüyayı Hatırlar Gibi – Savaştan Önce Suriye kitap ile ilgili özet bilgiler. Bir Rüyayı Hatırlar Gibi – Savaştan Önce Suriye kitabı yazar Taha Kılınç tarafından kaleme alınmıştır. Bir Rüyayı Hatırlar Gibi – Savaştan Önce Suriye kitabı 384 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Bir Rüyayı Hatırlar Gibi – Savaştan Önce Suriye kitabın 1. Basım Ketebe tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bir Rüyayı Hatırlar Gibi – Savaştan Önce Suriye pdf oku, Bir Rüyayı Hatırlar Gibi – Savaştan Önce Suriye PDF yandex, Bir Rüyayı Hatırlar Gibi – Savaştan Önce Suriye PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bir Rüyayı Hatırlar Gibi – Savaştan Önce Suriye PDF Oku

Bir Rüyayı Hatırlar Gibi: Savaştan Önce Suriye, bugün artık kaybolup gitmiş ve darmadağın olmuş bir derinliğin izlerini sürüyor.
2011’den önce Suriye’de hayat nasıldı? Tarihî ve kültürel miras ne durumdaydı? Suriye’nin uzak ve yakın tarihinin dönüm noktaları nelerdi? Ülkenin iç dinamikleri nasıl şekillenmişti? Din adamları ile siyasetin ilişkisi hangi düzeydeydi? Suriye toplumunun çok çeşitli katmanları içinde nasıl bir irtibat vardı?
Bir Rüyayı Hatırlar Gibi: Savaştan Önce Suriye, işte bu ve benzeri sorular çerçevesinde, en uzun kara sınırını paylaşımı yaptığımız güney komşumuzun ayrıntılı ve çok boyutlu bir haritasını çizmeyi deniyor. Hem Suriye’yi yakında zamandan tanıma hem de Suriye topraklarında yaşayan bireylerin zaman içinde sürüklendiği farklı serüvenleri kavrama adına. Ve tabi ki, tüm bunların sınırın bu yakasıyla bağlantılarını da kurarak…
Taha Kılınç, kitabı neden kaleme aldığını ve yazmakla neyi amaçladığını şöyle anlatıyor:

“…Tasvir etmeye çalıştığım manzaranın, bizim şahit olduklarımızı fakat kitaplardan okuyacak olan gelecek nesillere, kendi tarihlerini yazarken ışık tutacağını ve yol göstereceğini ümit ediyorum.
Biz kendi dönemimizde yalnızca ‘tanıklık’ yapmakla yetinmek durumunda kaldık. Belki onlar, bizim tecrübelerimizden de çıkaracakları derslerle, kendi dönemlerinde belli hataların tekrarlanmaması için gerekli önlemleri almayı başarırlar.
Tarihi okumaktan ve yazmaktan murat, zaten başka nedir ki?”