1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Bir Karakter Yaratmak Pdf indir

Bir Karakter Yaratmak Pdf indir
0

Bir Karakter Yaratmak pdf indir, Tiyatro türünde kaleme alınan Bir Karakter Yaratmak kitap ile ilgili özet bilgiler. Bir Karakter Yaratmak kitabı yazar Konstantin Stanislavski tarafından kaleme alınmıştır. Bir Karakter Yaratmak kitabı 414 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Bir Karakter Yaratmak kitabın 1. Basım Pozitif Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bir Karakter Yaratmak pdf oku, Bir Karakter Yaratmak PDF yandex, Bir Karakter Yaratmak PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bir Karakter Yaratmak PDF Oku

Stanislavski’nin kitabı yalnızca tiyatro ile ilgilenenlerin değil; senaryo, öykü ve roman yazarlarının da başucu kitabı niteliğinde…

Stanislavski’nin Bir Aktör Hazırlanıyor adlı eserinde olduğu gibi bu kitabının da vurgusu, insan doğasının en yüksek ifade şekili olarak sanat ve bir sanat olarak oyunculuk üzerinedir. Dönüp dolaşıp insan doğasını mercek altına alması, “Stanislavski sistemi” diye bilinen bu yaklaşımı, muadillerinden ayıran Antaeus dokunuşudur desek yanlış olmaz. Bu, tüm teorilerinin temelini oluştururken onların mütemadi bir değişim içinde olmalarının da başlıca sebebidir. Çünkü insan doğasına her geri dönüş, yeni bir şeyler öğrenmek manasına gelmektedir. Bu kitapta metodundan şu biçimde bahseder: “Bu, hemen üstünüze geçirip sahneye çıkabileceğiniz hazır bir kostüm yahut tek yapmanız gerekenin alakalı sayfayı ve tarifi bulmak olduğu bir yemek kitabı değildir. Hayır, bu sistem, tamamıyla bir yaşam şekilidir.”

 Stanislavski’nin amacı; bir oyuncunun, entelektüel, fiziksel, ruhsal ve duygusal olmak üzere tüm potansiyellerini geliştirmesine yardımcı olmaktır. Böylelikle oyuncu; bürüneceği rolleri, gerçek insanlarmış, gerçek karakterlermiş gibi dolduracak ve bu sayede de seyircileri kahkahadan tutun da gözyaşlarına kadar uzanan bir yelpazede unutulmaz duygulara sürükleyecek güce sahip olacaktır.