1. Anasayfa
  2. Edebiyat Kitapları

Bir Kalbin Çöküşü Pdf indir

Bir Kalbin Çöküşü Pdf indir
0

Bir Kalbin Çöküşü pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Bir Kalbin Çöküşü kitap ile ilgili özet bilgiler. Bir Kalbin Çöküşü kitabı yazar Stefan Zweig tarafından kaleme alınmıştır. Bir Kalbin Çöküşü kitabı 12,5 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Bir Kalbin Çöküşü kitabın Türkçe Can Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bir Kalbin Çöküşü pdf oku, Bir Kalbin Çöküşü PDF yandex, Bir Kalbin Çöküşü PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bir Kalbin Çöküşü PDF Oku

Bir Kalbin Çöküşü, Stefan Zweig’ın psikolojiye duyduğu yoğun ilgiyi görülmektediran öykülerinden biridir. İnsan ruhunun en karmaşık duygularından birisi olan tutkuyu olanca canlılığıyla dile getiren Bir Kalbin Çöküşü, ruh ikizini Lev Tolstoy’un unutulmaz kahramanı İvan İlyiç’te bulduğumuz yaşlı bir adamın, Salomonsohn kişiliğinin ailesinden ve yaşamdan uzaklaşmasını öyküler.

Zweig’ın en bi hayli beğeni alan öyküleri içinde yerini alan Bir Kalbin Çöküşü şüphe, korku ve nefretle ölüme sürüklenen baba Salomonsohn’un psikanalizi olarak  okunabilir. Salomonsohn kişiliğinin, psikanalize sağladığı malzemeyle Sigmund Freud’un ve Arthur Schnitzler’in ilgisini çektiği bilinmekte.