Pdf Kitap Arşivi

Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 3 Pdf indir

Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 3 pdf indir, Politika/Araştırma türünde kaleme alınan Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 3 kitap ile ilgili özet bilgiler. Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 3 kitabı yazar Steven Hiatt tarafından kaleme alınmıştır. Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 3 kitabı 14×21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2009 ebatında olan Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 3 kitabın Türkçe April Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 3 pdf oku, Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 3 PDF yandex, Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 3 PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 3 PDF Oku

Yıl 2008…

Dolar değer kaybetmeye başlıyor ve bu düşüş sürüyor. A.B.D.’nin en büyük ithalat kalemi olan petrolün varil fiyatı 200 dolara kadar çıkıyor. ‘Büyük Bunalım’dan sonra en büyük finans krizi patlak veriyor; yatırım bankaları batmaya başlıyor, büyük şirketler zora düşüyor.

 

Gündemin en popüler sorusu: Kapitalizm çöküyor mu? Rusya, Çin, Hindistan, Avrupa ve Latin Amerika’nın farklı yönelişlerle A.B.D.’nin tek süper güç konumunu giderek daha ciddi biçimde tehdit etmesi akla başka soruları da getiriyor. Üçüncü Dünya ülkelerini bir sistem ışığında modern zaman sömürgelerine dönüştüren, önceki yüzyılın başında Rus Devrimi’ne bile destek olan, IMF/Dünya Bankası, CIA/CFR gibi mekanizmalarla her şeyi en ince ayrıntısına kadar planlayanlar nasıl oldu da bu krizin gelişini göremedi?

 

Elinizde tuttuğunuz kitap, varılan son noktaya uzanan yoldaki kilometre taşlarını teker teker açıklıyor:

Kongo’daki savaşın aslında kime hizmet ettiğini, biz ucuz cep telefonu ve laptop kullanalım diye dört milyon insanın can verdiğini biliyor muydunuz? 

A.B.D.’nin Irak petrollerini bu kez çokuluslulara gülünç bedellerle teslim edemeyeceğinden, çünkü önünde ciddi önüne geçer olduğundan haberiniz var mıydı?

Bono ve Bob Geldof, Angelina Jolie ve George Clooney gibi kimi starlar Paul Wolfowitz ve Tony Blair ile aynı sahnede ve mutlu yüz ifadeleriyle boy gösterdiğinde kutlanan şey neydi? 

Dünya Bankası’nın 100 milyar doları nerede kayboldu? 

Yıkım ihraç etmek’ ne demektir?

 

Tüm bunları ve daha da fazlasını konulara bizzat dahil olmuş on üç uzmanın kaleminden okuyacaksınız.

Ve mızrak ucunu ekonomik tetikçilerin oluşturduğu sistemin dünyanın yoksul halklarına nelere mal olduğunu bir kez daha, üstelik ispatlarıyla göreceksiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu