1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 2 Pdf indir

Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 2 Pdf indir
0

Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 2 pdf indir, Politika/Araştırma türünde kaleme alınan Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 2 kitap ile ilgili özet bilgiler. Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 2 kitabı yazar John Perkins tarafından kaleme alınmıştır. Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 2 kitabı 2007 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. Türkçe ebatında olan Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 2 kitabın April Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 2 pdf oku, Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 2 PDF yandex, Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 2 PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 2 PDF Oku

Venezuela Başkanı HUGO CHAVEZ, BBC Televizyonu’na verdiği röportajda John Perkins tarafından yazılan Bir Ekonomik Tetikçinin itirafları isimli kitaptan söz ederek, bu bireylerin kendisiyle de ilişkiye geçtiğini anlattı. Ülke üzerinde gözetleme uçuşları yapılmasını ve A.B.D. danışmanlarının varlığını kabul etmesi halinde kimi fonların kullanımına açılacağının teklif edildiğini açıkladı. Bu teklifleri reddetmesine rağmen ekonomik tetikçilerin vazgeçmediğini, zayıf devlet memurları, parlamento üyeleri, hatta kendi etrafındaki ordu mensuplarına baskı yapmaya çalıştığını dile getirdi. Chavez, Perkins’in kitabında anlattığı gibi ekonomik tetikçilerin başarısız olmasının ardından çakalların geldiğini, askeri darbe ve suikast komplolarına giriştiğini açıkladı.

 

Bu bireylerin şimdiye kadar bizim yöneticilerimizden hiçbir talebi olmadı mı?

 

Bir yanda milli bir otomotiv endüstrisi veya petrol ve doğalgaz kaynakları olmayan bir ülke olarak 50 yılı aşkın süredir ardı ardına yaptığımız otoyollar, bir yanda ilk seferinde raydan çıkan bi hayli hızlı trenimiz… 

Patentli binlerce projeye konu olan, geleceğin enerji kaynağı olmasına kesin gözüyle bakılan Bor, Tor ve Osmiyum gibi madenlerin yok pahasına elden çıkartılması…

Yıllardır beklediğimiz devasa bütçeli tarım ve çevre projelerindeki fiyaskolar… 

Kültürün görsel medyaya, eğitimin popüler kültüre teslim edilmesi… 

Enerjiden turizme, sanayiden dış ticarete, ulaştırmadan bankacılığa kadar bir çok alanda yapılan yanlışlar… 

Pervasızca alınan borçlar, rüşvetler, yolsuzluklar…

Ve son kez, özelleştirmeler, Dünya Bankası ve IMF yapılandırma paketleri… Kendinize bir sorun. Bugünlere yalnızca basit hatalar yüzünden mi geldik?

Aynı deneyimlerden geçmiş ve büyük acılar pahasına ibret verici dersler almış ülkeler, uluslar

var.Ve onlarla aynı kaderi paylaşmamak için yapmamız gereken şeyler…

Bu kitapta yalnızca Şirketokrasi’nin insanlığa onsenelerdır yaşattığı kabusu değil, o canavara dur demenin denenmiş ve başarıya ulaşmış yollarını da emsallariyle bulacaksınız.