1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Binbir Gece Masalları Pdf indir

Binbir Gece Masalları Pdf indir
0

Binbir Gece Masalları pdf indir, Okul Çağı 6-10 Yaş türünde kaleme alınan Binbir Gece Masalları kitap ile ilgili özet bilgiler. Binbir Gece Masalları kitabı yazar Antoine Galland tarafından kaleme alınmıştır. Binbir Gece Masalları kitabı 13 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Binbir Gece Masalları kitabın Fransızca İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Binbir Gece Masalları pdf oku, Binbir Gece Masalları PDF yandex, Binbir Gece Masalları PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Binbir Gece Masalları PDF Oku

“Kışla yaz içinde ziyaret için gelen benim.  Ama ziyaretim gece ışıklarının görünümü kadar kısadır. Ay ışığının toprağa düşüşü kadar kısadır. Çiçek açışımın kısa süresinden yararlanmak için acele edin ve hatırlayın ki, zaman keskin bir kılıçtır. Uzun süre beni elinde tutmayı düşünen yanılmaktadır. Ben bülbülün aşık olduğu gülüm.”

Yüzseneler boyunca, Çin’den Kuzey Afrika’ya uzanan ve Çin, Çin Hindi, Hindistan, ‹ran, Irak, Türkiye, Suriye ve Mısır’ı kapsayan bir alanda anlatılan Binbir Gece Masalları, ilk kez Antoine Galland tarafından düzenlenip Fransızcaya çevrilerek (1704-17, 12 cilt) dünyaya tanıtıldı. Dünyalar güzeli Şehrazad’ın geceler boyunca Sultan Şehriyar’a anlattığı masallar zengin içeriği, kurgusundaki ustalık ve fantastik motiflerin bolluğu ile ufaklerin olduğu kadar büyüklerin de ilgisini çekmektedir.