1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Bilinç Açıklanıyor Pdf indir

Bilinç Açıklanıyor Pdf indir
0

Bilinç Açıklanıyor pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Bilinç Açıklanıyor kitap ile ilgili özet bilgiler. Bilinç Açıklanıyor kitabı yazar Daniel C. Dennett tarafından kaleme alınmıştır. Bilinç Açıklanıyor kitabı 14×21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Bilinç Açıklanıyor kitabın Ciltsiz Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bilinç Açıklanıyor pdf oku, Bilinç Açıklanıyor PDF yandex, Bilinç Açıklanıyor PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bilinç Açıklanıyor PDF Oku

Belki de Descartes’ın meseleyi gayet başarılı bir biçimde hallettiğine karar kıldıkları için, felsefeciler bugün düşünen bir şey olarak kendi varlıklarını ispatlamak hususunda daha az kafa yoruyorlar. Peki, hiçbir şey değil de fıçıdaki bir beyinseniz? Belki de hep fıçıdaki bir beyin oldunuz! Eğer öyleyseniz, içinde bulunduğunuz tatsız durumu algılayabilir misiniz?

Daniel Dennett geleneksel ve sağduyuveyayalı Kartezyen bilinç modelini reddediyor, buna karşın, sinirbilim, psikoloji ve yapay zekâ alanlarından elde edilen zengin bilgiye dayanarak yeni bir model ortaya koyuyor. Dennett’in vurguladığı gibi, “Sadece bilinçli hadiseleri bilinçdışı olaylar bağlamında açıklamış olan bir kuram, bilinci tam anlamıyla açıklayabilir.”

“Ufuk açıcı yeni fikirlerle dolu…”

-Richard Dawkins-

“Bilinç ile ilgili gündelik düşünceleri yıkarken Dennett meseleye radikal bir bakış açısı getiriyor. Bilinç Açıklanıyor’un uzun seneler boyunca okunacağına inanıyorum.”

-Douglas R. Hofstadter-

“Çok başarılı bir bilimsel yaklaşım. İnsanlar, hayvanlar ve makinelerle alakalı müthiş bilgiler içeriyor.”

-Thomas Nagel-

“Bilinç üzerine harika bir meditasyon.”

-Howard Gardner-

“Dennett’in açıklaması tek kelimeyle dahiyane, hem profesyonel hem de genel okuyucuyu planlıyor; gördüklerim içinde en iyi örnek.”

-New York Times-