Felsefe Kitapları

Bilimsel Yöntem Pdf indir

Bilimsel Yöntem pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Bilimsel Yöntem kitap ile ilgili özet bilgiler. Bilimsel Yöntem kitabı yazar Hugh G. Gauch, Jr tarafından kaleme alınmıştır. Bilimsel Yöntem kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2016 ile basılmıştır. ebatında olan Bilimsel Yöntem kitabın Dipnot tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bilimsel Yöntem pdf oku, Bilimsel Yöntem PDF yandex, Bilimsel Yöntem PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bilimsel Yöntem PDF Oku

Bilimsel yöntemin genel ilkeleri bütün bilim dallarına uygulanabilir olan, bilimin ussallığını payandalayan ve bilime büyük bir üretkenlik ve perspektif kazandıran ilkelerdir. Bu genel yöntembilgisel ilkeler bilimin önsayıltılarının, sınırlılıklarının ve ussallıkla doğruluğa ilişkin çarpıcı savlarının bunun yanında dedüktif ve indüktif mantığı, olasılığı, en yalın olanı yeğleme ilkesini ve hipotez sınamayı içerir.

Öğrenci odaklı bu kitabın birinci amacı bilimsel yöntemin genel ilkelerinin derinlemesine bilinmesinı sağlayarak üretkenliği yükseltmektır. İkinci amaç ise doğa bilimleri ile beşeri bilimleri birbiriyle ilişkilendirerek bilimsel perspektifi güçlendirmektir. Bilimin beşeri bilimlerin katkısıyla zenginleşmiş versiyonu beşeri bilimlerden uzak duran bir versiyona göre daha enteresan ve faydalıdır.
Gelecekte bilimsel keşiflerin ve teknolojik yeniliklerin büyük bölümü, uzmanlık tekniklerine vakıf olmuş ama bunun yanı sıra bilimsel yöntemin genel ilkelerini de özümsemiş araştırmacılar tarafından gerçekleştirilecektir. Bilim üzerine sağlam ve açık bir perspektife sahip olan bilginler de, bilimin ussallığı, beşeri bilimlerle olan ilişkisi, sahip olduğu güç ve sınırlılıklar ile kültür ve yaşamdaki rolleri üzerine en iyi düşünceleri üreteceklerdir.

“Bilimsel Yöntem rahat okunan, kolay anlaşılır ve sağlam temelli bir felsefe kitabıdır. Entelektüel spektrumun neresinde yer alırsa alsın bütün akademisyenlerin kitaplığında bulunması gereken bir eserdir. Gauch’un kitabı büyük bilim felsefecilerinin çalışmalarına eşdüzey bir katkıyı temsil etmektedir. Bilimsel Yöntem bir bilim pratisyeni ve eğitimcisi olarak benim Felsefe Doktoru unvanındaki Felsefenin önceliğine olan güvenimi ve bağlılığımı yeniledi. Bu bilgi, nihayet, okuyabilen ve akıl yürütebilen herkesin kullanımına açık.”
-Dr. James Miller (Michigan Devlet Üniversitesi Fen Bilimleri ve Matematik Eğitimi Bölümü Eski Direktörü)-

Sayfa Sayısı: 390

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Dipnot

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu