1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Bilgeliğin Sarsılmazlığı Üzerine-İn Pdf indir

Bilgeliğin Sarsılmazlığı Üzerine-İn Pdf indir
0

Bilgeliğin Sarsılmazlığı Üzerine-İn pdf indir, Bilgelik türünde kaleme alınan Bilgeliğin Sarsılmazlığı Üzerine-İn kitap ile ilgili özet bilgiler. Bilgeliğin Sarsılmazlığı Üzerine-İn kitabı yazar Seneca tarafından kaleme alınmıştır. Bilgeliğin Sarsılmazlığı Üzerine-İn kitabı 12,5 x 20,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Bilgeliğin Sarsılmazlığı Üzerine-İn kitabın Latince İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bilgeliğin Sarsılmazlığı Üzerine-İn pdf oku, Bilgeliğin Sarsılmazlığı Üzerine-İn PDF yandex, Bilgeliğin Sarsılmazlığı Üzerine-İn PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bilgeliğin Sarsılmazlığı Üzerine-İn PDF Oku

Seneca (MÖ 4’e doğru-MS 65): Devlet adamı ve filozofluğunun bunun yanında Roma tarihinin en mühim söylev ustalarından ve tragedya yazarlarından biridir. Babasının bir siyaset adamı ve hatip olarak yetiştirmek istediği Seneca, bir süre devlet işleriyle uğraştı ve sonunda kendisini en sevdiği işe, yani felsefeye adadı. Stoacı öğretileri içeren fazla sayıda düşünce metni, mektup ve tragedya yazdı.

Bilgeliğin Sarsılmazlığı Üzerine’de, bilge kabul ettiği Cato’nun yaşadıklarından yol çıkarak, bilgenin haksızlığa veya hakarete uğramasının imkânsızlığını işler. De Vita Beata isimli eserinin devamı olduğu düşünülen İnziva Üzerine’de ise Stoacı örneklerle bilgenin kendi içine çekilme ve temaşa etme mecburiyetini ortaya koyar. Bilgeliğin Sarsılmazlığı Üzerine Türkçede ilk kez okurla buluşuyor.