1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Bilge Tonyukuk Yazıtları Pdf indir

Bilge Tonyukuk Yazıtları Pdf indir
0

Bilge Tonyukuk Yazıtları pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Bilge Tonyukuk Yazıtları kitap ile ilgili özet bilgiler. Bilge Tonyukuk Yazıtları kitabı yazar Cengiz Alyılmaz tarafından kaleme alınmıştır. Bilge Tonyukuk Yazıtları kitabı 517 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13 x 19,5 ebatında olan Bilge Tonyukuk Yazıtları kitabın 1. Basım Türk Dil Kurumu Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bilge Tonyukuk Yazıtları pdf oku, Bilge Tonyukuk Yazıtları PDF yandex, Bilge Tonyukuk Yazıtları PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bilge Tonyukuk Yazıtları PDF Oku

Bilge Tonyukuk Yazıtları, II. Türk Kağanlığı Dönemi’ne damgasını vuran ve adı bu dönemle özdeşleşen Bilge Tonyukuk’un bizzat kendisi tarafından diktirilmiş iki yazıttan buluşmaktedir.

Bilge Tonyukuk’un ve Bilge Tonyukuk Yazıtları’nın bir çok yönden araştırılıp incelendiği bu çalışma; “Giriş: Eski Türk Yazıtlarıyla İlgili Yapılan Çalışmalar Üzerine”, “Bilge Tonyukuk Yazıtları ve Anıt Mezar Kompleksi”, “Bilge Tonyukuk Yazıtları’nda Kullanılan Alfabe ve Yazıtların Epigrafik Belgelemelerinde, Çeviri Yazılarının Hazırlanmasında ve Türkiye Türkçesine Aktarılmalarında Uygulanan Yöntemler”, “Bilge Tonyukuk Yazıtları’nın İçerikleri, Epigrafik Belgelemeleri, Yazı Çevirimleri ve Türkiye Türkçesine Aktarımları”, “Sözlük ve Dizin”, “Özel Adlar Dizini”, “Bibliyografya” başlıklarını taşıyan bölümlerden meydana gelmiştir.