1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Bibliotheka Pdf indir

Bibliotheka Pdf indir
0

Bibliotheka pdf indir, türünde kaleme alınan Bibliotheka kitap ile ilgili özet bilgiler. Bibliotheka kitabı yazar James George Frazer Apollodoros tarafından kaleme alınmıştır. Bibliotheka kitabı 13,5 x 21,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Bibliotheka kitabın Ciltsiz Pinhan Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bibliotheka pdf oku, Bibliotheka PDF yandex, Bibliotheka PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bibliotheka PDF Oku

“Bibliotheca, Apollodoros’un, önünde bulunan en iyi edebi kaynaklardan, eleştirmeden sadakatle derlediği referans bir mitoloji kaynağıdır. Karanlık ilk etaptan masalın sislerinin açılmaya, sahnedeki gerçek oyuncuların görünmeye başladığı zamana kadar Yunanlıların kavradıkları haliyle dünya tarihini bize sunar. Başka bir deyişle, Apollodoros bizi, insan belleğinin ötesinden, bütünüyle mitik çağlardan tarihin sınırına götürür.”

James Frazer ise notları ve ekleriyle bu eşsiz kaynağı zenginleştirir. Yunan mitolojisini kayıp tragedyalardan fragmanlarla bütünler. Onu başka halkların mitolojileriyle, gelenek ve görenekleriyle ve kültürleriyle karşı karşıya geldirır. Yunanlardan Afrika yerlilerine oradan Oğuz Türklerine uzanan bir topografyayla birlikte zamanı aşan bir anlatı dünyası sunar.