Pdf Kitap Arşivi

Bhagavadgita Pdf indir

Bhagavadgita pdf indir, türünde kaleme alınan Bhagavadgita kitap ile ilgili özet bilgiler. Bhagavadgita kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Bhagavadgita kitabı sayfadan oluşmakta olup Türkçe ile basılmıştır. ebatında olan Bhagavadgita kitabın İmge Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bhagavadgita pdf oku, Bhagavadgita PDF yandex, Bhagavadgita PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bhagavadgita PDF Oku

Doğu bilgeliğinin en mühim belgelerinden birisi olan Bagavad Gita, ünlü Hint destanı Mahabarata’nın bir bölümüdür. Lakin gerek anlatımı gerekse içeriği yönünden çerçeve öyküden ayrılan Gita kendi başına bir bütünlük oluşturur.

Mahabarata’da anlatılan, iki akraba hanedan içinde krallığın paylaşımı savaşı çerçevesinde, insanın görevleriyle sorumlulukları, yaşam, ölüm, ölümsüzlük gibi giderek anlamı büyüyen soruları tartışan Bagavad Gita çeşitli düzlemlerde okunup yorumlanabilir.

“İnsanın kendi akrabalarını öldürmesi doğru mudur?” gibi insanca bir sorudan yola çıkarak, insan-insan, insan-toplum ilişkisinden insan-tanrı ilişkisine uzanan bu temel soruları Yoga felsefesi ışığında yanıtlar. Hint kaynaklı olmasına karşın Bagavad Gita’nın evrenselliği, iletisini belli bir inancın, sınıfın veya cinsin egemenliğine sokmadan, çok geniş anlamda sunabilmesinden kaynaklanmaktadır.

Sayfa Sayısı: 108

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: İmge Kitabevi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu