Edebiyat Kitapları

Beyaz Zambaklar Ülkesinde Pdf indir

Beyaz Zambaklar Ülkesinde pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Beyaz Zambaklar Ülkesinde kitap ile ilgili özet bilgiler. Beyaz Zambaklar Ülkesinde kitabı yazar Grigory Petrov tarafından kaleme alınmıştır. Beyaz Zambaklar Ülkesinde kitabı 256 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 12,5 x 19,5 ebatında olan Beyaz Zambaklar Ülkesinde kitabın 1. Basım İndigo Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Beyaz Zambaklar Ülkesinde pdf oku, Beyaz Zambaklar Ülkesinde PDF yandex, Beyaz Zambaklar Ülkesinde PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Beyaz Zambaklar Ülkesinde PDF Oku

Eski bir papaz, bunun bunun yanında yayıncı ve gazeteci olan Grigoriy Petrov, Finlandiya’ya ve Johan Wilhelm Snelman’a adadığı bu ölümsüz eserini, başka ülkelere ama özellikle Rusya’ya örnek teşkil etsin diye kaleme almıştır. Sonuçta yoksul, kurak ve az nüfuslu Finlandiya “hayat yaratıcıları” olarak adlandırılan yurttaşlarının el ele vermesiyle adeta küllerinden doğmuş; din, dil, ırk, eğitim, aile yaşamı ve yönetim gibi konularda son sürat gelişmiş ve bu sayede diğer bütün ülkeleri geride bırakmayı başarmıştır. 

Asıl Petrov’un ölümünden sonra yankı bulan Beyaz Zambaklar Ülkesinde, özellikle Bulgaristan’da ve Türkiye’de sayısız baskı yapmıştır, öyle ki okumaya başladığı andan bu yana kitaba hayran kalan Mustafa Kemal Atatürk bu ölümsüz eserin okulların müfredatına konmasını istemiştir.

İsveç’in hâkimiyetinden çıkarak görece daha ılıman Rus egemenliği altına giren Finlandiya halkının omuz omuza vererek kendi ulusal kimliklerini bulmaya çalışmalarına tanık olacak ve bu halkın, ülkesini daha ileriye taşıyacak nitelikte yeniliklere imza atan şahsiyetleriyle tanışacaksınız.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu