Felsefe Kitapları

Benedictus de Spinoza – Hakikat Kendisinin Ölçüsüdür Pdf indir

Benedictus de Spinoza – Hakikat Kendisinin Ölçüsüdür pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Benedictus de Spinoza – Hakikat Kendisinin Ölçüsüdür kitap ile ilgili özet bilgiler. Benedictus de Spinoza – Hakikat Kendisinin Ölçüsüdür kitabı yazar Özgecan Şekerci tarafından kaleme alınmıştır. Benedictus de Spinoza – Hakikat Kendisinin Ölçüsüdür kitabı 88 sayfadan oluşmakta olup 1. Hamur ile basılmıştır. 11 x 18 ebatında olan Benedictus de Spinoza – Hakikat Kendisinin Ölçüsüdür kitabın 1. Basım Destek Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Benedictus de Spinoza – Hakikat Kendisinin Ölçüsüdür pdf oku, Benedictus de Spinoza – Hakikat Kendisinin Ölçüsüdür PDF yandex, Benedictus de Spinoza – Hakikat Kendisinin Ölçüsüdür PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Benedictus de Spinoza – Hakikat Kendisinin Ölçüsüdür PDF Oku

“İnsan insanın tanrısıdır.”

Spinoza, felsefesi ve yaşamıyla düşünce tarihinin en mühim ve en kritik eşiklerinden birisi olmuştur. Zira o, dışlanma pahasına, Tanrı’veyair genel kavrayışı köklü biçimde eleştirmiş ve Tanrı’yı zorunluluk gereği yer kaplayan bir töz olarak kavramıştır. Onun engin düşünce dünyası Marx, Nietzsche, Kant, Hegel, Goethe, Einstein ve daha birden fazla insana ilham vermiştir.

Kendi krizini yaratan, hızlılaştıran, kendi kendisini yıkan ve böylece kendisini özgürce ve özüne en yakın biçimde yeniden inşa eden; kendisini sınırlayan her şeyi –yazgısını, bedenini, arzularını, ötekilerin varlığını, içine dünyaya geldiğu tüm belirlenimleri– kabul ederek, hatta yücelterek aşan bir felsefeyi ve bu felsefenin hemen hemen bire bir izdüşümü olan bir yaşamöyküsünü anlamaya niyetlendiğimiz bir yolculuğa çıkıyoruz.

Şeylerin görünüşlerini değil, onları kendileri kılan şeyleri kovalayan; ötekileri kucaklayan, onların varlığından hoşnutluk duyan, incelikli, uyumlu, tutarlı ve sarsılmaz bir düşünce sistematiği ile tanışmaya hazır mısınız?

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu