1. Anasayfa
  2. Ders Kitapları

Beden Asla Yalan Söylemez Pdf indir

Beden Asla Yalan Söylemez Pdf indir
0

Beden Asla Yalan Söylemez pdf indir, Psikoloji Bilimi türünde kaleme alınan Beden Asla Yalan Söylemez kitap ile ilgili özet bilgiler. Beden Asla Yalan Söylemez kitabı yazar Alice Miller tarafından kaleme alınmıştır. Beden Asla Yalan Söylemez kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2014 ile basılmıştır. ebatında olan Beden Asla Yalan Söylemez kitabın Okuyan Us Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Beden Asla Yalan Söylemez pdf oku, Beden Asla Yalan Söylemez PDF yandex, Beden Asla Yalan Söylemez PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Beden Asla Yalan Söylemez PDF Oku

Birine öfkelenme özgürlüğümüz yoksa onu sevmeyi seçemeyiz. Sevmeme özgürlüğümüz olmayan birini gerçekte(n) sevemeyiz.

Birine karşı hissettiğimiz duygu “ona karşı hissetmemiz gerekenler” diye önceden tarif edilmişse, onunla meselemiz bitmeyecek, hatta başlayamayacaktır bile.

Gerçek hayatta “Böyle hissetmem lazım!”, “Şöyle hissetmemem lazım!” diye bir şey yoktur çünkü. Hisler ne yöne gitmek istediklerini gerekliliklere sormazlar. Hiçbir ‘gerçek’ ve olgun ilişki özünde nesnel değildir. Özneler ‘gerçek’ paylaşımlarını nesnellik üzerinden kurmazlar.

Kabullenme özgürlüğümüz olmayan her duygu dışarıya akamayan bir irin gibi bedenimizi ve ruhumuzu ele geçirir. İçimize hapsettiğimiz her duygu bunun yanı sıra içimizi hapseder.

Üzerini örttüğümüz her şeyin altında kalırız çünkü. Eksik bulunduğumuzu ararız, hem de eksik bırakandan veya ona andıranden. Noksanımızı, bizi zaten noksan bırakandan dileniriz bir ömür boyu.

Oysa yapabileceğimiz yegâne şey alamadığımız ilgiyi, saygıyı, duygularımıza dair anlayışı, korumayı ve koşulsuz sevgiyi kendimize gösterebilmemizdir. İnsan fakat kendi kendinin ebeveyni olabildiğinde yetişkin, özgür ve mutlu olabilir.

Bunlar içinizde bir yerlere biraz tanıdık geliyorsa bu kitabı okumaya hazırsınız. Size bu kitabın kimle yahut kimlerle ilişkinize dair olduğunu söylemeyeceğim yine de… Çünkü biliyorum ki söylersem kaçacaksınız. Size iyi gelmediği, sizi mahvettiği, sizi hasta ettiği, sizi mutsuz ettiği hâlde kaçacaksınız.

Oysa kaçmanın kendisiydi asıl korkunuz. Biraz canınızın yanmasına izin verirseniz, canınızın yanması geçecek. Sizi kendinizin şifalı ellerine doğru çağırıyorum.
– Cem Mumcu-

Yetenekli Çocuğun Dramı adlı dünyaca ünlü kitabın yazarı Alice Miller, Beden Asla Yalan Söylemez ile bu hastalıkların nasıl meydana geldiğinı gözler önüne çıkarıyor. Bu kitap, duygularımız ile bedenlerimizin kaydettikleri ve ezelden beri içselleştirdiğimiz ahlâk kaidelerina uymak için hissetmek istediklerimiz içindeki çatışmayı ele alır.

Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: Okuyan Us Yayınları