1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Batı Resminde Aşk ve Bazı Küçük Felaketler – Uygarlığın Ayak İzleri Pdf indir

Batı Resminde Aşk ve Bazı Küçük Felaketler – Uygarlığın Ayak İzleri Pdf indir
0

Batı Resminde Aşk ve Bazı Küçük Felaketler – Uygarlığın Ayak İzleri pdf indir, Sanat Tarihi ve Kuramı türünde kaleme alınan Batı Resminde Aşk ve Bazı Küçük Felaketler – Uygarlığın Ayak İzleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Batı Resminde Aşk ve Bazı Küçük Felaketler – Uygarlığın Ayak İzleri kitabı yazar Celil Sadık tarafından kaleme alınmıştır. Batı Resminde Aşk ve Bazı Küçük Felaketler – Uygarlığın Ayak İzleri kitabı 212 sayfadan oluşmakta olup 1. Hamur ile basılmıştır. 16 x 24 ebatında olan Batı Resminde Aşk ve Bazı Küçük Felaketler – Uygarlığın Ayak İzleri kitabın 1. Basım Epsilon Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Batı Resminde Aşk ve Bazı Küçük Felaketler – Uygarlığın Ayak İzleri pdf oku, Batı Resminde Aşk ve Bazı Küçük Felaketler – Uygarlığın Ayak İzleri PDF yandex, Batı Resminde Aşk ve Bazı Küçük Felaketler – Uygarlığın Ayak İzleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Batı Resminde Aşk ve Bazı Küçük Felaketler – Uygarlığın Ayak İzleri PDF Oku

Aşk deyince herkesin dinlemek istediği masal farklıdır, değil mi? Kimi mutlu sonların, yüzü gülen âşıkların peşindedir, kimi de hem cenneti görmek ister hem de cehennemi. Bu durum Batı resim sanatına adını yazdıran ressamlar için de farklı değildi; iyi veya kötü, hepsinin anlatacak bir hikâyesi vardı. Bazıları ilahi aşkları anlattı, bazıları mitolojinin tanınmış âşıklarını. Birbirlerine tutkuyla bağlı çiftler gibi sadakate sırt çevirmişlerin suretleri de belirdi tuvallerde.

Celil Sadık, Uygarlığın Ayak İzleri serisinin üçüncü kitabında Batı resim sanatında aşk temasını irdelerken madalyonun iki yüzüne de bakma cesareti gösteriyor. “Resim sanatında aşkı konu eden bir kitapta ondan söz etmemeyi düşünemezdik,” diyen Sadık, ilk iki bölümün ardından Avrupa’yı terk edip sıcak bir iklime göçerek Frida Kahlo’nun yaşamıyla eserlerine değindiği son perdeye varıyor.

Kitapta anlatımına yer verilmeyen dört kült eser için elde edilen ve QR kodlarıyla son sayfadaki yerini alan mini seminerler ise Uygarlığın Ayak İzleri serisinin sanata âşık okurlarına armağanımızdır.

Bu dünya çapından gelip geçmiş bütün aşkların şerefine!